pátek 19 leden 2018
Text Size

Co je to MultiRoom (multipokoj, více pokojů)

Tato zkratka představuje možnost šířit audio a video, tedy A/V signál, přes zpravidla bezdrátové Wi-Fi z místnosti, kde je umístěn hlavní televizor, tedy typicky z obývacího pokoje, do místnosti jiné, například ložnice. 

V praxi představuje funkce Multiroom, nebo také slova „příjem i vysílání signálu typu Multiroom“, možnost „převzít“ obrazovku z jednoho televizoru na televizor druhý a sledovat tak film například z DVD přehrávače či třeba z tuneru, pak přejít do ložnice, přičemž si „rozkoukaný signál“ vezmete sebou, takže v ložnici můžete na sledování pořadu plynule navázat. 

Multiroom jde s výhodou využít i pro sledování pořadu typicky ze satelitu na televizoru, který nemá tuner DVB-S tak, že si ho „vypůjčí“ od „hlavního“ přístroje. 

V tomto okamžiku je pochopitelně výhodné, když má „hlavní“ televizor tunery zdvojené, takže se sledování navzájem neovlivňují. Pro správný chod to však není podmínkou.

 

Funkce Multiroom se může týkat jak audia a videa, tak samotného audia, což je téma, které začíná být velice populární a letos, tedy v roce 2014, se dočkáme celé řady takto zaměřených výrobků od značek jako Panasonic či Philips. 

 

U multiroomového audia se zpravidla bavíme o dvou funkcích: buď je na všechny jednotky rozmístěné po bytě (domě) vysílána stejná muzika (párty, nebo chcete-li mejdanový, režim), nebo vás „hudba následuje“ z pokoje do pokoje. Této funkci se zpravidla říká „Follow“.

Některé systémy pak rovněž dovolují přehrávání různých skladeb na různě umístěných a vzájemně propojených zařízeních. 

Komunikace se v případě multiroomového audia odehrává především přes Wi-Fi. 

 

 

Číst 4633 krát Naposledy změněno sobota, 06 září 2014 18:07

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.