pátek 19 leden 2018
Text Size

Co je to Kodi (Co je to XBMC)

Jde o nově pojmenované softwarové multimediální centrum typu „open source“, tedy zdarma šiřitelné, a to včetně kódu, které se dříve jmenovalo XBMC. Od verze 14 se o něm hovoří jako o „Kodi“. (V červnu byla aktuální verze 14.2.) 

Obrazovka: autor

 

Původně bylo Kodi určeno pro Linux, nyní je však k dispozici pro všechny velké platformy, včetně Windows, Androidu či iOS.

Kodi (XBMC) se nyní skládá z mnoha částí podporujících mj. hudbu, filmy, TV pořady, fotografie, nahrávání a tzv. „add-ons“ (tyto „přídavky“ si představte jako miniaplikace či widgety, které znáte z chytrých televizorů). Podporováno je i přehrávání přes lokální počítačovou síť Ethernet (LAN) či Wi-Fi, a to díky podpoře standardu UPnP.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách zde (externí odkaz, nové okno, angličtina).

 

Číst 5312 krát

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.