pátek 19 leden 2018
Text Size

Co je to streamování (videa, audia, živého TV vysílání, atd.)

„Stream“ je slovo pro „proud“ a o něj opravdu jde, protože se jedná o kontinuální (!) přenos zvukových dat či třeba videa přes vcelku libovolnou počítačovou či jinou síť, která to umožňuje. A nutně to nemusí být síť pouze internetová, ale třeba i vaše domácí LAN (Ethernet LAN) nebo nějaká speciální čistě pro audio-video.

 

Streamovat tak můžete videoklip z  internetu, streamovat ale můžete například i vaše domácí video třeba z mobilu či tabletu na váš televizor a streamovat můžete i muziku do zesilovače nebo rovnou na patřičně vybavené reproduktory. Třeba přes Bluetooth či Wi-Fi...

Koupit se ale dají i zařízení, která jsou schopna do vaší domácí sítě (opět „drátové“ i bezdrátově) převést třeba živé televizní vysílání, takže po domě netaháte rozhlasový a televizní rozvod, nýbrž jen Ethernet (LAN).

Více se o streamování („strímování“ – zkusme to klidně i v počeštěné podobě) audia a videa dozvíte na Wikipedii zde (externí odkaz se otevírá do nového okna, čeština).

Přispějte na provoz Wikipedie.


Číst 4491 krát

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.