středa 17 leden 2018
Text Size

Microsoft je oužasnej

Microsoft je oužasnej a čím dál oužasnější. Řadu let spekuluje nad novým uživatelským rozhraním Windows 8, platí jistě majlant za nejrůznější průzkumy, a pak ho hned v první závažnější aktualizaci radikálně předělá. 

Foto: archiv autora

 A co víc! 

Samotná základní verze 8.0 má/měla zřetelné nedostatky v logice ovládání. Ty kupodivu má i verze 8.1. 

Náhoda? 

Záměr? 

Evidentně to druhé, protože se mi po těch více než dvou desítkách let co s produkty Microsoftu setkávám, nechce věřit, že je tak neschopný navrhnout kvalitní, logické a intuitivní uživatelské rozhraní. Mimochodem tentýž vývoj jsme kdysi prožívali u „mobilních Windows CE“, a prožíváme vlastně i u další verze Windows – Windows Phone. 

I tady jsou zřetelné chyby, chyby jakoby amatérské. 

Když se tak nad tím zamýšlím, možná bych na to měl jít trochu jinak… 

Co kdyby se celé slavné vedení Microsoftu, které firmu posledních více než deset let vede do slepé uličky konečně sebralo, a uvolnilo místo někomu, kdo bude mít vizi a k tomu ještě odvahu ji opravdu uskutečnit? 

A hlavně nebude dělat „záměrně školácké“ chyby, které by nenapadly ani třináctiletého herního pařmena. 

I když to je vlastně špatné přirovnání. 

Pařmenovi je Microsoft ouplně ukradenej.

– 24. 10. 2013, 8:00 

 

Číst 2314 krát Naposledy změněno pondělí, 04 květen 2015 07:33

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.