pátek 19 leden 2018
Text Size

Tak jak se cítíte, „dvbt dvojkaři“?

Poslední léta u svých článků o televizorech sleduji stále stejnou a neutuchající skupinu čtenářů tvrdící, že kupovat televizor bez tuneru DVB-T2 postrádá smysl, že jsou to vyhozené peníze a že by do toho prostě nešli. 

Foto: archiv autora

 

Respektuji váš názor, pánové (dámu jsem zatím nezaregistroval), ale jak se teď cítíte, když se zdá být jasné, že tuner DVB-T2 s kodekem H.264 v Česku podporován nebude, protože aktualizovaný D-Book mluví už rovnou o modernějším H.265?

Já bych se cítil fakt špatně!

Říci lidem (a říkat jim to opakovaně), že jejich televizory, které jsem jim poradil, aby si zakoupili s DVB-T2/H.264 budou k ničemu a že pokud budou chtít tohle vysílání sledovat (až přijde), budou k tomu potřebovat další set-top box, to bych si já netroufl.

Netroufl bych si jim ale ani teď natvrdo říci, ať si bez obav koupí novou televizi s tunerem podporujícím příjem v H.265/HEVC, která jim (nejspíše) umožní přijímat budoucí DVB-T2.

Jsme totiž v Česku!

Všechno se může změnit, všechno se dá uplatit (skoro všechno) a iluze si naprosto nedělám, protože v tomto ohledu jsem realistou.

Iluze byste si neměli dělat ani vy a já se jen divím, že po zkušenostech ze zavádění DVB-T u nás jste se ještě nepoučili!

Podívejte se na Panasonic. Ten se spálil v Německu při zavádění DVB-T a nemůžeme se tudíž divit, že k trhu s tunerovými TV kodeky přistupuje opatrněji.

A není sám, protože před nedávnem to samé udělalo i LG.

Přesto se stále najdou tací, kteří se diví a pochopit situaci nechtějí.

Kdyby tady byla solidní satelitní služba, napíši teď to, co jsem psal posledních několik let („zapomeňte na DVB-T2 a běžte k DVB-S/S2). Bohužel o solidnosti se nám u dominantního a také co do kvality vysílání nejlepšího Skylinku může jen zdát, takže DVB-T2 opět vystupuje do popředí. A hlavně v něm vystupují do popředí i placené kanály i když pro mě osobně toho nejlepšího, tedy HBO, se nejspíše nedočkáme…

Moje rada tudíž zní: „Pokud potřebujete nový televizor, kupte si ho!“

Nepřemýšlejte nad DVB-T2/S2 s H.265/HEVC, pokud tedy nechcete nejnovější 4K přístroj, kde to často dostanete v ceně.

Kupte si prostě to, co vám vyhovuje teď a co bude, řešte až to bude!

A až se za pět či za sedm let zavede DVB-T2/H.265/HEVC (nebo něco jiného…), pak teprve uvažujte nad modernizací.

Tohle je u nás jediný jistý postup.

Jste přece v Česku!


Číst 2561 krát

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.