středa 22 listopad 2017
Text Size

„Občanský novinář“ a „iPhone fotograf“? Nonsens par excellence!

Tato slova, resp. slovní spojení, představují stejnou absurditu, jako „tolerantní radikál“. Pravdou ale je, že novináři nebyli a také jednou nebudou! 

Foto: archiv autora

 

To poslední myslím leze na povrch čím dál tím více! Jsme zkrátka vymírající profese a už samotné slovo „novinář“ má dnes podivný nádech. Nedivím se. Nás, kteří to s ním myslí opravdu vážně je nejen čím dál tím méně, ale hlavně je čím dál tím méně těch, kteří se tak chovají a také tak myslí a píší.

Termín, nebo spíše pseudo termín „Občanský novinář“ je ale v každém případě ještě horší. Co horší? Nejhorší, protože naprosto postrádá smysl a navzájem se vylučuje. To ostatně platí i o druhém povedeném pseudo termínu: „iPhone fotograf“. 

Je mi jasné, že se z novinářské branže vytratily klasické prvky typu ověřování informací a seriozní práce s nimi, ale opravdu tady chceme bandu pobíhajících amatérů, kteří šíří své „informace“ nejen na internetu, kde to každý tak nějak přehlíží, ale i v opravdových, desítky a desítky let prověřených médiích?

Ti, co kupují a čtou bulvár nejspíše odpoví „ano“. Ti druzí z nás…

Já k tomu povím jen jedno: „Novinář je novinář a fotograf je fotograf.“

Tyto profese nepotřebují žádné přídomky.

Buďto jimi jste, nebo jimi nejste.

Nic víc a nic míň!

Ostatně i proto bylo „vynalezeno“ slovo elév…

 

– 19. 6. 2015, 6:30 h. a 27. 7. 2015
Číst 2016 krát Naposledy změněno středa, 29 červenec 2015 18:19

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.