pátek 19 leden 2018
Text Size

E-mailem: pozor na falešný nákup!

Tak si zase někdo vymyslel další nechutnost! Od dnešního rána jsem (jsme) zavaleni e-maily pocházejícími z různých českých domén děkujícími za objednávku třeba na obchody24.cz.  AKTUALIZOVÁNO o AirBank...   

Foto: autor

AKTUALIZOVÁNO, 12. 1. 2015, 14:10 h: a máme tu další hrozbu, tentokráte poukazující na vypršení přístupu do internetového bankovnictví… (viz foto níže).

 

Pokud jste nic nenakupovali (v tom tkví právě to nebezpečí, protože si můžete myslet, že to byl třeba někdo z rodiny…) ignorujte to a udělejte to, co obvykle! 

Pokud přijímáte vaši elektronickou poštu do MS Outlook, vyberte e-mail a současně zmáčkněte „Shift Del“. Tím ho trvale vymažete. 

Pokud jste v nějakém webovém e-mailu vymažte ho taktéž trvale, pokud to samozřejmě jde. Pokud ne, vymažte e-mail běžným způsobem a raději si ještě potom vyčistěte koš.

 

Součástí dalšího kola napadení je příloha s příponou ZIP, kde jistě bude nějaká ta pěkně nechutná věcička, takže rozhodně NEOTVÍRAT! 

 

 

Číst 1886 krát Naposledy změněno pondělí, 19 leden 2015 13:16

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.