pátek 19 leden 2018
Text Size

Palm: pamatujete si na něj? Možná bude obnoven!

Značku představující jednoho z průkopníků mobilních technologií (další byl u nás známější Psion), chce obnovit TCL Communication Technology Holdings. A je už docela daleko…  

Foto: archiv autora

 

TCL dokonce v USA založila novou společnost Palm Inc., která prý – citujeme – „získá licenci na značku Palm a bude sídlit, stejně jako původní firma, v kalifornském Silicon Valley.“

„Nové“ značce chce TCL nabídnout celosvětovou síť zahrnující více než 170 států s řadou lokálních zastoupení, přičemž časový plán rozvoje projektu má být oznámen později.

 

Společnost TCL Communication je jedním z největších výrobců mobilních telefonů na světě a prodává své produkty pod značkami Alcatel Onetouch a TCL.

 

Palm Computing založený v roce 1992 patřil k průkopníkům kapesních počítačů, resp. tzv. počítačů do dlaně. Po celou dobu své existence měl ovšem potíže přežít, takže např. v roce 1996 patřil U. S. Robotics, v roce 2010 ho koupilo HP. Měl ale zajímavé nápady a dělal dokonce i vlastní chytrý telefon ve stylu později velmi populárním – jak vidíte na snímku dole, kde je Palm Treo 750v.

Naopak na snímku nahoře vidíte Acer s50, který dokonce používal i jeho operační systém (vedle Windows CE). 

Ostatně v roce 2002 jsem v reportáži z Marakéše pod titulkem „Acer si vyšlápl na Evropu“ napsal pro Hospodářské noviny: „Ještě zásadnější novinkou bylo uvedení kapesních počítačů, které jsou sice na okraji prodejů, ale jako každá jiná „chuťovka“ říkají ´pozor, s touhle firmou se musí počítat´! Acer rovnou přišel se dvěma řadami, z nichž jedna – „n“ – bude mít zabudované Windows CE a druhá – „s“ – pak velmi populární PalmOS (viz foto).“

Jak vidíte, už tenkrát šel cestou později populárního BlackBerry, či dalších modelů s miniaturní klávesnicí, které jsou stále v oblibě. A i na to sází TCL.

 

 

Číst 1886 krát Naposledy změněno neděle, 25 leden 2015 07:15

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.