středa 22 listopad 2017
Text Size

Panasonic 2015: dnes a zítra budou uvedeny nejen televizory, ale i nový přístup k nim!

Na lednovém veletrhu CES firma ukazovala televizory (viz foto TC-65CX850) s unixovým operačním systémem Firefox OS. Dnes a zítra, tj. 23.-24. 2., se přesvědčíme o tom, zda jsou opravdu funkční!  

Foto: Panasonic

 

 

Charakteristika televizorů Panasonic pro rok 2015 (totéž okno). 

Nové televizory s unixovými operačními systémy pro rok 2015 – kdo a jaké bude mít?  (Nové okno.)

International CES 2015 – závěrečné shrnutí (nové okno).

 

 

Na veletrhu International CES 2015 v Las Vegas byla u Firefox OS předváděna pouze smyčka, nikoli skutečná práce tohoto unixového (linuxového) operačního systému. Připomínám, že první unixový systém do TV zabudovalo LG (WebOS) už minulý rok, následoval Philips s Android 4.2 a zatímco v prvním případě jsme viděli krásné rozhraní, avšak s pomalými reakcemi, v druhém případě bylo rozhraní střídmější, avšak odezva výrazně lepší. Očekávání jsou tudíž od Panasoniku velká. Není to totiž triviální. Jeho upravitelná „Domácí obrazovka“ (Home Screen) se kterou přišel před dvěma roky byla velmi příjemným zpestřením a ukázala se jako výborný tah. 

Panasonic prý ale hodlá jít ještě dál a zákazníkovi chce nabídnout snad až plně upravitelné prostředí ve kterém si bude moci dělat prakticky vše podle vlastní chuti. 

Uvidíme a na tohle jsem hodně zvědav!

Průběžné informace najdete na Twitteru digirevue.cz (externí odkaz, nové okno).

Mimochodem očekává se, že k vidění bude i další generace Blu-ray přehrávače ukazovaná v prototypu taktéž na CES 2015. Nové BD disky (a odpovídající přehrávače) mají nabídnout podporu rozlišení Ultra HD (3 840 x 2 160 bodů, 60p) a tudíž i kodeku H.264/HEVC a datový tok až 100 Mb/s!

Jeho foto vidíte výše…

 

 

Číst 1751 krát Naposledy změněno úterý, 24 březen 2015 16:22

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.