středa 22 listopad 2017
Text Size

Microsoft Windows 10 jsou tady, aneb Poslední Windows ke stažení

AKTUALIZOVÁNO  Nový operační systém, který je ode dneška volně ke stažení je nejen co do čísla verze poslední, ale poprvé je také zároveň určen jak pro PC, tak – mimo jiné – i pro tablety a mobily. Své verze se dočká i konzole Xbox. 

Foto: archiv autora

AKTUALIZOVÁNO, 29.7.2015, 10:50 h: jako první oznámil zavedení předinstalovaných Windows 10 do svých počítačů AT Computers - více zde (nové okno).

  • Další články o Windows 10 na digirevue.cz (nové okno).
  • Obecně si kompatibilitu vašeho PC s Windows 10 ověříte zde a nezapomeňte na tabulku na konci stránky (externí odkaz, nové okno).
  • Kompatibilita konkrétního počítače bude – podle vyjádření linky technické podpory Microsoftu – ověřena těsně před tím, než si Windows 10 stáhnete. Bohužel ověřovací software, který byl k dispozici pro předchozí verze Windows nyní k dispozici není!
  • Ověření kompatibility vašich perférií s Windows 10 je zde (externí odkaz, čeština, nové okno).
  • Odpovědi na problémy s kompatibilitou softwaru najdete zde (externí odkaz, čeština, nové okno).
  • Rezervování bezplatné aktualizace uděláte zde (externí odkaz, čeština, nové okno).
  • Další informace o Windows 10 najdete na oficiálních stránkách zde (externí odkaz, čeština, nové okno).
  • Video – 10 top vlastností (externí odkaz, CZ titulky, nové okno).
  • Postup aktualizace je na oficiálních stránkách zde (externí odkaz, čeština, nové okno).

 

 

Slovo poslední by spíše mělo vypadat jako „poslední“, protože i když desítky opravdu představují poslední celkovou verzi Windows, vyvíjet se budou i nadále.

Jen půjde o vývoj kontinuální a spojený zároveň i s opravami chyb a bezpečnostních děr.

Windows 10 se stahují ze serverů a ti co to zvládli (zvládnou) je budou mít zadarmo. Kolik bude stát následná pravidelná údržba zatím není známo, resp. Microsoft to zatím tají. Stažení obnáší asi 3 GB dat, takže nijak málo, a k dispozici je pro 190 zemí, včetně České republiky a Slovenska.

Operační systém Windows 10 pro PC startuje 29. července 2015. Kdy budou ke stažení další verze, a zejména jde o tu mobilní, zatím není jasné.

Číst 2414 krát Naposledy změněno čtvrtek, 03 září 2015 08:53

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.