středa 17 leden 2018
Text Size

IFA 2015, aneb Hodně dobré vychytávky!

Veletrh, který začal v pátek 4. a potrvá do středy 9. září je v plném proudu. Pokud na něj míříte, nebo už jste dokonce tam, mohlo by se vám hodit pár tipů na zajímavé výrobky. O některých jsme se už zmiňovali, o dalších nikoli. 

Foto: Messe Berlin a další (viz níže)

 

IFA je letos novinkami skutečně nabitá a vedle spousty příslušenství, včetně hodinek, které jsou kompatibilní s kdečím (Huawei), jsou tu i překvapivá řešení (Acer Revo Build, Petcube Camera) i když hned jak se na podíváte, nejspíše si řeknete, „to je přece jednoduché, to jsem mohl vymyslet sám…“

Jak uvidíte níže, čísly stánků se nezabývám, stačí si jen do vašeho mobilu stáhnout aplikaci IFA 2015 a i když je bohužel stále pouze v němčině, pro nalezení stánku či dokonce cesty z bodu A do bodu B (výstaviště sice není tak velké jako hannoverské, ale…) velmi dobře poslouží.

Aplikace je v němčině stejně, jako popisy přístrojů. Mimochodem pokud si pustíte veletržní stránky přes web, najdete tam popisy přístrojů často už i v angličtině. Jak se tohle Messe Berlin povedlo…

A ještě poznámka – na fotografii v úvodu je, vedle tradiční Miss IFA, i tableto-počítač Microsoft Surface 3, který by se měl zanedlouho prodávat i u nás. Další informace o něm naleznete v úvodním článku na odkazu níže.

 

Další články k veletrhu IFA 2015 (nové okno)

Hodně dobré vychytávky II.

Úvodní článek: IFA 2015: Očekávejte neočekávané. OLED od Panasoniku!

Chytré hodinky Samsung Gear S2 se systémem Tizen.

Samsung WW8500 AddWash: pračka s možností přidat prádlo a napojením na mobil.

Petcube Camera aneb chůva pro vaše zvířecí miláčky.

Co to je krytí IP a IPX (stupeň odolnosti proti prachu a vodě) se dozvíte zde.

 

 

Acer Revo Build: složte si „pécéčko“

Počítač co se skládá jako lego? Výborný nápad! Zakoupíte si základní díl a pak si můžete podle chuti přidávat to, co potřebujete. A zvládne to prý opravdu každý, zámky jsou navíc magnetické, jako například na stohovatelné energetické bance. Revo Build tak například může bezdrátově dobíjet, mít zabudovaný akumulátor či výměnnou diskovou jednotku, která se dá použít jako USB médium, atd., atd. Pozoruhodný je už jen půdorys pouhých 125 x 125 mm.

Foto: kitguru.net

 

 

Lenovo Vibe S1 DualCamera

Představte si mobil s dvojicí předních fotoaparátů… Máte to? Tak vás jistě napadne: k čemu to bude dobré? Podle výrobce k tomu, že jeden (8 mil. bodů) pořizuje fotografie a druhý (2 mil. bodů) analyzuje hloubku zorného pole a snaží se replikovat lidské binokulární vidění. Oba fotoaparáty tak vlastně pracují v tandemu a snaží se přiblížit lidským očím. Navíc se prý i otevírají nové možnosti úpravy už hotových snímků, jako například kdekoli nově zaostřit, či zbavit se nechtěného prvku ve fotografii.

Foto: Lenovo

 

 

Petcube Camera: nejste doma? Nevadí!

Přenáší v reálném čase obraz i zvuk (ten dokonce obousměrně!) a je tudíž vybavena jak reproduktorem, tak mikrofonem. Obraz snímá poměrně širokoúhlým objektivem v rozlišení HD (702p) a přenáší ho do mobilu, takže máte kdykoli přehled. Více se dozvíte v článku na výše uvedeném odkazu, na veletrhu IFA hledejte na stánku PocketBooku.

Foto: Petcube

 

 

Beurer SE 80 Sleep Expert Bluetooth: pro lepší spánek

Kulatá věcička na snímku představuje bezdrátový spánkový senzor, který se dává pod matraci. Detekuje kvalitu spánku podle převalování, srdečního a dechového rytmu a vše vyhodnocuje přes aplikaci třeba v mobilu. Něco podobného představil například i Samsung.

Foto: Beurer

 

 

Alcatel Onetouch Go Play fotí i pod vodou!

Odolný mobil (5", tj. 12,7 cm), kterému nejenže nevadí bahno či pád z metru a půl, ale dokonce – bez jakéhokoli přídavného pouzdra – fotí i pod vodou i když otázkou je zda slanou (to se zatím neví…). Má totiž krytí IP67, takže se jen tak něčeho nezalekne! Oznámena byla už i přibližná česká cena: 5.500 Kč

Foto: Alcatel Onetouch

 

 

Samsung UE82S9W: pro bohaté fajnšmekry

Pokud máte, resp. zanedlouho budete mít zbytečných dvacet, pět a dvacet tisíc euro je tu jedna televizní vychytávka a hodně parádní! Prohnutá obrazovka s poměrem stran 21:9, což tu opravdu ještě nebylo, je umístěna na veskrze originálním podstavci s pohonem, takže si ji – přes dálkový ovladač – můžete hezky natáčet. SUHD (LCD) televizor Samsung UE82S9W toho – zdá se – bude moci nabídnout opravdu hodně! Minimálně obří úhlopříčku 82 palců, tedy plných 208 cm.

Foto: Samsung

 

 

Acer Predator 8 GT-810: hry na cestách trochu jinak

Na snímku vidíte spodní a horní stranu tohoto herního tabletu, který bude ke koupi za 9.990 Kč od listopadu. Tělo je z kartáčovaného hliníku, Full HD displej má osm palců (20,3 cm) a uvnitř je Intel Atom x7. Pokud pátráte po tom, co je v rozích, je to čtveřice reproduktorů se systémem virtuálního prostorového zvuku, který ale nabídne i stereo. Reproduktory jsou ovšem překryty červenou síťkou z nerezové oceli! Vše je navíc umístěno v těle hlubokém pouhých 9 mm o hmotnosti 350 gramů! Další informace v úvodním článku o veletrhu IFA 2015

Foto: Acer

 

 

Sony Xperia Z5: elegantní a voděodolný

Dosti důsledná vodotěsnost telefonů Sony mě nepřestává udivovat. Je to totiž přesně to, co řadě špičkových mobilů, a také mobilů středních tříd, chybí. Podle mého hodně! U Sony ji najdete u celé řady mobilů! Ten nejnovější (na snímku) se jmenuje Z5 a přijde na trh v pěti, resp. šesti variantách, včetně kompaktní. V sedmi milimetrovém těle nabídne mj. fotoaparát nové generace s 23 mil. bodů a rychlým autofokusem. A samozřejmě odolnost proti prachu a vodě IP68. (Více na odkazu výše.)

Foto: Sony

 

 

Samsung WW8500 AddWash: perte chytře!

Představuje splnění dlouho očekávaného snu mnoha hospodyněk, které urputně trvají na pračce s předním plněním, ale zároveň by občas chtěli do ní nějaké to prádlo přihodit. A tak zatímco LG v lednu představilo „dvě pračky v jedné“ (LG Twin Wash System – viz zde, nové okno) navíc jen pro USA, Samsung na to šel jinak! Zabudoval dvoje dvířka, takže postačí jen stisknout Pause a otevřít ta malá, která jsou chráněná dětskou pojistkou a udělat co potřebujete. S prodejem WW8500, která je ve verzích od 7 kg prádla výše se navíc počítá i u nás i když na stánku na veletrhu ji nejspíše vůbec neuvidíte, protože je skryta v partnerské sekci . Podrobnější informace na odkazu výše.

Foto: Samsung

 

Číst 2630 krát Naposledy změněno neděle, 13 září 2015 15:28

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.