pátek 19 leden 2018
Text Size

Microsoft Word Crash 2014

Pořídil jsem si skvělý ultrabook Acer Aspire S3 s Windows 8. Dlouho jsem se tomu bránil, tedy těm Windows 8, a zjevně jsem věděl proč.

 A jelikož zároveň odmítám „americké omalovánky“, jak přezdívám všem MS Office po verzi 2003, pracuji stále právě s tímto vydáním, podle mého posledním slušným. Zdá se mi ale, že je  pomalu na odchodu. 

Bohužel! Mimochodem tuším zítra Microsoft oficiálně přestane podporovat operační systém Windows XP, který byl beze sporu nejlepší, jaký tato firma kdy vytvořila (přelomové byly ale i Windows 3.1 a Windows 95). Microsoft sice obdobně vyhrožoval už několikrát, ale tentokrát se zdá, že to myslí vysloveně vážně. 

Windows XP tedy oficiálně končí a spousta lidí se ptá, „co teď…“

Pro běžného uživatele se nic nezmění, tedy alespoň zpočátku a většinou. Měl by si ale uvědomit, že bohužel nemá pro svůj hardware (starý, starší) adekvátní náhradu. Windows XP sice budou v klidu fungovat dále, ale bezpečnostní záplaty se už připravovat nebudou a je docela dobře možné, že budou potíže (možná až za čas) i s typicky antivirovým, či jiným bezpečnostním, softwarem.

Takže co vybrat, či kam jít dál, když Visty jsou k ničemu, sedmičky mají podivné uživatelské rozhraní a osmičky jsou sice jako systém velice dobré, ale pro starší či starý hardware nepoužitelné? Navíc jejich uživatelské rozhraní je naprosto nedotažené a pětileté dítě by ho nejspíše vymyslelo lépe. 

Takže co dál? 

Někteří možná přejdou k Applu, který kdyby byl chytřejší, dělal by masivní kampaň, jiní zkusí nainstalovat novější operační systém a další si prostě koupí nový počítač. To poslední je – společně s tím prvním – pochopitelně to nejlepší, co můžete udělat. 

Bohužel potíže s Windows nejsou jediné.

Dějí se mi totiž podivné věci s mým MS Office 2003 provozovaným pod Windows 8. 

Přijde mi e-mail a při odpovědi Outlook spadne. 

Píšu článek a Word mi spadne.

Obé spadne naprosto natvrdo a naprosto okamžitě, i když Word – jak vidíte níže – alespoň vydá prohlášení.

Sice šalamounské, ale vydá.

Nedivte se proto, že se jen tak potichu sám sebe ptám, „neskončil Microsoft také s Office 2003?“

Tato verze byla podle mého rovněž nejlepší i když sebou táhne chyby staré jako Metuzalém.

Pokud se – stejně jako já – ptáte, co tedy dělat s tím počítačovým chaosem, který začíná vznikat kolem nás, přiznám se, že opravdu netuším. Napadá mě jediné – pořiďte si nový hardware a operační systém vyberte podle svého pocitu.

Pocity bývají někdy nejlepší volbou.

V tomto případě jsou ale také jedinou, alespoň trochu spolehlivou, volbou. 

A když jsme u toho: Apple už dávno není Apple. Jeho základem je Unix, potažmo Jobsův Next…

 

 

– 3. 4. 2014, 21:00 h

 

 

Číst 3745 krát Naposledy změněno úterý, 10 červen 2014 04:33

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.