středa 17 leden 2018
Text Size

PocketBook Ultra: čtečka knih s foťákem a OCR je tady!

Na výstavě Svět knihy jsem tuhle novinkovou dotykovou čtečku s elektronickým inkoustem viděl neoficiálně a viděl jsem také, jak fotí text a převádí na text. Dnes byla oficiálně vypuštěna do světa. Na češtinu ale bude třeba počkat.  

foto: autor a PocketBook

 

PocketBook Ultra přináší víc než jen zabudovaný fotoaparát s LED bleskem a následným převodem vyfocené stránky na editovatelný text (OCR – rozpoznávání písma a jeho převod). Je to také první čtečka PocketBooku s novým designem s parádně uzounkými rámečky (níže je srovnání s těmi stávajícími) a hlavně s radikálně přepracovaným uživatelským rozhraním o kterém jsme psali v samostatném článku zde (odkaz se otevírá do nového písma).

Ultra navíc umí převést elektronický text do hlasové podoby a přečíst ho uživateli do sluchátek. Tady je ovšem otázkou jak to bude fungovat češtině. 

Zabudován je také displej z elektronického inkoustu nové generace E Ink Carta s rozlišením 758 x 1 024 bodů, 212 dpi, který je možné s pomocí LED diod i nasvítit, přičemž intenzitu lze docela jednoduše regulovat. Rozměry jsou přitom pouze 107 x 163 x 8 mm a hmotnost 180 gramů. 

 

Pětimegapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a LED bleskem najdete na zadní straně, na spodu pak Micro USB a mechaniku paměťové karty microSD.

 

Jak vidíte, Ultra je přelomová – nejen pro PocketBook – z několika hledisek a mohu říci, že se mi na první osahání hodně líbila! Design je neotřelý a bílá vysloveně slušivá. Předprodukční vzorek se navíc choval solidně, nové uživatelské rozhraní parádně reagovalo na gesta à la mobil. Úvodní, nebo chcete-li domácí stránka, také nyní poskytuje řádově lepší přehled a je rovněž – na první pohled, ovšem – lepší než cokoli, co jsem doposud viděl u konkurence. 

 

 

Ultra je první čtečka PocketBooku s novým designem. Je to vidět i ve srovnání s další firemní čtečkou. 

 

A jaké jsou technické parametry novinky? PocketBook Ultra má zabudován šestipalcový displej (15 cm) s jasně čitelným kontrastním textem. Ke knize se dostanete rychle, navíc na obrazovce okamžitě vidíte tři naposledy čtené a další můžete vyvolat prostým pohybem prstu. Je také hodně tenká stejně, jako rámečky ze tří stran, což ji dodává na eleganci a také na lehkosti. Neměl jsem navíc pocit nějaké křehkosti, či nekvalitního zpracování předprodukčního vzorku, což je jenom dobře. 

A datum uvedení? Oznámen byl konec června, přičemž cena specifikována nebyla.

 

PocketBook Ultra vypadá opravdu nádherně! Snad jednou dostane i voděodolnou úpravu… 

 

 

Fotoaparát PocketBooku Ultra je zaměřen na rozpoznání textu a když vyfotíte třeba stůl a židle, dostanete takto zajímavé reliéfy. 

 

O vlastnostech čtečky vypovídá už tento obrázek. Jak vidíte nechybí ani obvyklé Wi-Fi a ovládání gesty, resp. dvěma prsty, o kterém je řeč výše. Ovládací tlačítka čtečky, včetně listování, jsou pod displejem a listování je také dublováno na zadní straně čtečky.

 

 

Číst 2283 krát Naposledy změněno úterý, 20 květen 2014 16:44

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.