pátek 19 leden 2018
Text Size

Google je už jen další velká firma

Neskrývám zklamání, a to velké. A nejsem rozčarován jen z toho, že mi Chrome zrušil práci za několik týdnů. Google prostě už začíná mít obvyklé vychování řeznického psa. Ale nemůže za to… 

Foto: archiv autora

 

Ano, nemůže. Prostě ho dohnala obvyklá arogance moci a velkých firem. Účet u něj mi byl sestřelen a bez výjimky odešly všechny záložky, Chrome se sám reinstaloval a protože synchronizuji jen něco (jak vidno dělám dobře!) práce za více než 14 dnů, resp. od poslední zálohy, je fuč. A to mluvím jen o mnohdy obtížně získatelných odkazech, které pro svou práci potřebuji. To je ale můj problém. Zapomněl jsem na staré pravidlo „zálohovat“, „zálohovat“, „zálohovat“ a navíc vždy operovat se dvěma zálohami…
To ale zdaleka není všechno!
Když jsem si přečetl, že Google zrušil svou podporu Youtube na televizorech vyrobených v roce 2012 a starších, ta arogance mě až zamrazila.
Prošlo to tiše, bez velkých emocí, které doprovázely zrušení podpory Windows XP Microsoftem. Mimochodem to byla také hodně velká chyba, protože mnozí z nás by si za aktualizace tohoto výborného operačního systému rádi zaplatili!
Ale vraťme se k televizorům. Když testuji ty nejnovější pro rok 2015, Youtube často nepracuje. Jak to tak vypadá, Google zrušil více než jen podporu „starších“ modelů.
Navíc mi připadá absurdní, že slovo „starší“ platí o televizorech vyrobených před třemi lety!
Jak říkám, „Google je už jen další velká firma“. Arogantní, pyšná, nabubřelá a nereagující na potřeby (a dotazy) zákazníků. Ani na mé, protože můj dotaz kdesi visí už pomalu dva měsíce, nemluvě o tom, že se už pět let snažím změnit špatnou část mapy…
Jak ale říkám, nemůže za to. Projít si touhle křižovatkou musí každá společnost. A tak jako v jiných oblastech i zde záleží jen na tom, kdy se z toho vzpamatuje.
A zda se vůbec vzpamatuje.
Mnohé firmy to totiž nezvládly nikdy…

– 28. dubna 2015

Číst 2411 krát

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení autora webu. Autor webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.