sobota 13 červenec 2024
Text Size

Telefon TCL Plex (T780): nejlepší je v detailech

Společnost TCL, jeden z předních výrobců televizorů, produkuje mobily pod značkou Alcatel a také Blackberry už docela dlouho. Poprvé pak uvádí telefon pod vlastní značkou a přijdou i další.

Foto: TCL

 

Hodnocení: 85 %  

  • pro: kombinace cena/výkon, displej nastavitelný do několika režimů (včetně e-knih), řada výtečných detailů, programovatelné tlačítko, v ceně fólie i kryt, USB-C, výdrž, funkční rychlodobíjení, Wi-Fi Miracast, ale…
  • proti: …špatná implementace Google Chromecast, chybí LED pro upozornění např. na došlou SMS

Můžete očekávat:  dostupný a velmi kvalitní telefon s řadou překvapivých vlastností a detailů. Jako například kulatý výřez přímo v displeji určený pro přední fotoaparát (pro aplikace ho můžete využít nebo nemusíte), firemní vylepšení obrazu NXTvision či speciální režim pro čtení knih, který je rozhodně povedený. Vedle toho i solidní zrcadlení obrazovky na televizor s výbornou obrazovou kvalitou a poslední firmware přinesl i vylepšení u fotoaparátu a hlavně – Plex se nyní nechá zapnout dvojitým ťuknutím do obrazovky. Potěší ale i symetrický konektor USB-C, čímž se zbavíte nejhorší hrůzy jakou kdo v tomto světě vymyslel – microUSB.

 

TCL Plex si na nic nehraje, ale nabízí hodně. Třeba čtečku otisků prstů na zadní straně, která je spolehlivější, než u jiných někdy i dvakrát dražších výrobků!

 

Test nejzákladnějších funkcí

  • Displej nabízí několik režimů formou správy barev NXTvision v němž si můžete zapnout zvýraznění obrazového podání pro  multimédia, nechat si převést standardní obsah na HDR (tedy s vysokým dynamickým rozsahem), zapnout noční režim omezující modré světlo (s volbou teplejší nebo studenější barvy) také a povolit výborný režim pro čtení knih. Ten s aplikací CoolReader bezproblémově spolupracoval a o nic se nemusíte starat, protože si ho mobil na zadané aplikaci/aplikacích automaticky spouští sám. Čitelnost na přímém slunci je při využití všech vychytávek lepší než bychom čekali a displej opravdu stojí za to!
  • Ovládání – základní tlačítka na obrazovce jdou upravit (dva režimy), k dispozici jsou fyzická tlačítka hlasitosti, zapnutí a vypnutí a jedno programovatelné tlačítko (viz dále). Někdo si ztěžuje na ovládání, mě ale přijde pohodové.
  • Fotoaparát s hlavním snímačem Sony má tři objektivy. Základní, pro široký záběr a pro sníženou světelnou hladinu. Výsledky ceně určitě odpovídají. 
  • Kompatibilita byla u zkoušených aplikací, zejména IPTV/VoD, bezproblémová, ať už se jednalo o HBO GO, Lepší.TV, iVysílání, TV Joj nebo například o v poslední době populární hru Block Puzzle Jewel. Pracovala i čím dál populárnější poznávací „apka“ Na houby.

 

TCL Plex – výřez v displeji pro přední foťák s aplikací, která ho využívá a rozprostře se kolem něj je prostě úžasný! V menu si to můžete pro různé aplikace i nastavit (displej může „skončit“ pod fotoaparátem).

 

Za ty peníze výtečný

TCL s Plexem rozhodně udělalo díru do světa a znát je to nejen na celku, ale i ve zmiňovaných detailech nemluvě o tom, že v ceně dostanete tvrdý kryt zadní strany a nalepenou fólii na displeji. Výhrady můžete mít zejména k tomu že chybí LED dioda, která by upozornila třeba na došlou SMS zprávu a k implementaci Chromecastu, který vyžaduje firemní aplikaci, což je pochopitelně špatně. Technologie Wi-Fi Miracast, ale při zrcadlení pracovala spolehlivě a obraz byl velice dobrý.

Výdrž, při běžné práci (mixu) tak den a půl, dva dny, funkční rychlo dobíjení, zapnutí poklepáním či možnost naprogramovat si jedno tlačítko na tři způsoby pro vlastní aplikace jsou přesně ty věci, které u řady jiných a mnohem dražších mobilů chybějí. Tady se vedle výborného displeje, solidního fotoaparátu a skvělých vychytávek nabízí až neuvěřitelně vysoká kombinace cena/výkon.

Tabulka vlastností

Číst 4808 krát Naposledy změněno sobota, 27 červen 2020 08:07

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.