úterý 25 červen 2024
Text Size

Acer nad Prahou po druhé, aneb Pohodová komorní akcička

V pražské žižkovské věži se dnes v podvečer odehrála několikrát odkládaná akce, která měla být původně jen komorním setkáním za účelem předání testovacích produktů.

AKTUÁLNĚ Z PRŮBĚHU AKCE: na twitteru digirevue (externí odkaz se otevírá do nového okna).

O produktech jsme měli blogovat, a to zcela klasicky, tedy pocity a dojmy, samozřejmě bez jakýchkoli úvodních podmínek ze strany výrobce, což je rozhodně solidní a pár let už to nikdo v branži neudělal.

Přiznám se, že jsem na to těšil. A co se z toho nakonec vyvinulo?

Zprvu skoro klasická tiskovka, ovšem jen v komorním provedení. Tedy úvod byl klasický (proslovy k zařízením…), ale zastoupení bylo rozhodně komorní (skoro převaha pracovníků Aceru :).

A co mě nejvíce upoutalo? Vedle telefonů o kterých digirevue podrobně referovala už při jejich uvedení 20. března, především připravované tablety s operačním systémem Android, tedy jak nové „B“, tak nové „A1“ (odpusťte, ale spletité názvy jsem nějak nezachytil). 

Ten druhý bude s displejem s úhlopříčkou 21 cm (7,9") a podporou dat ve 3G, ten první bez 3G, tedy s obvyklým připojením pouze přes Wi-Fi. Ceny se očekávají – a teď mluvím o B i A1 – zhruba kolem 4.000 Kč, což by bylo excelentní. 

Co se týče nejnovějšího „béčka“ zaujal mě především solidní hloubkou (žádný ultratenký nesmysl, který se vám při špatném pohledu skoro rozpadne), a hlavně příjemně zdrsněným povrchem zadní strany. Až mi připomněl jeden z nejlepších tabletů všech dob, Iconia Tab A100, shodou okolností od Aceru...

 

Potěšil i pohled na špičkový notebook Acer TravelMate P645 (od zhruba 30.000 Kč), který sice nese logo „ultrabook“, ale opravdu jde o notebook se vším všudy. Materiály ovšem odpovídají ceně (uhlíková vlákna a slitina hliníku s hořčíkem), což bylo poznat na první pohled. Mě však nejvíce zaujal naprosto parádní matný (!) displej s úhlopříčkou 36 cm (14ʺ) a technologií IPS. Co jsem mohl v krátkosti posoudit, antireflexní povrch opravdu funguje.

 

 

Acer Aspire Switch 10.

 

Na závěr jsem si nechal výrobek, kterému příliš nevěřím, což je ovšem dáno především Microsoftem, resp. problematickými Windows 8 pracujícími v tabletovém provedení. Acer Aspire Switch 10 (foto výše), který se má prodávat za asi 10.000 Kč představuje totiž konvertibilní notebook. 

Znamená to, že jde o kombinaci notebooku a tabletu a v případě Switch 10 je LCD, ze kterého se posléze vyklube samostatný tablet, připevněno k tělu pouze magneticky. Tělo rovná se klávesnice, jejíž detail vidíte níže. 

Ukazován byl vzorek, ale kupodivu přežil i držení za displej při chůzi po místnosti a vůbec se tvářil tak nějak pohodově.

Výrobce magnetickému upevnění zjevně věří, což v průběhu akce dokázal několikrát a „notebook“ pokaždé obstál se ctí.

Mimochodem vysunutí a zasunutí je dílem okamžiku a dobré je, že vyžaduje naprosto minimální zvyk a grif.  

 

A teď ještě pár technických údajů: 

Dotykový displej (až pět prstů současně) je typu IPS, má úhlopříčku 25,6 cm (10,1ʺ) a rozlišení 1 366 x 768 bodů. Zabudován je procesor je Intel Atom Z3745 (frekvence neznáma), stereo reproduktory, Wi-Fi (a/b/g/n, 2,4 nebo 5 GHz), Bluetooth 4.0 a trojice „Micro“, tedy Micro USB, Micro HDMI a mechanika paměťové karty microSD. 

A veledůležitá hmotnost? Celek kolem 1,2 kg, samotný tablet 0,6 kg, to vše při celkových rozměrech (švh) 262 x 9 x 177 mm. 

Opět zdůrazňuji, že notebook má být uveden v červnu/červenci, takže vše může být ještě trochu jinak…

Více fotografií najdete na stránkách Aceru zde (čeština, externí odkaz se otevírá do nového okna), něco málo i níže...

 

 

 

 

Číst 5039 krát Naposledy změněno pátek, 16 květen 2014 19:22

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.