pondělí 1 březen 2021
Text Size

Acer nad Prahou po druhé, aneb Pohodová komorní akcička

V pražské žižkovské věži se dnes v podvečer odehrála několikrát odkládaná akce, která měla být původně jen komorním setkáním za účelem předání testovacích produktů.

AKTUÁLNĚ Z PRŮBĚHU AKCE: na twitteru digirevue (externí odkaz se otevírá do nového okna).

O produktech jsme měli blogovat, a to zcela klasicky, tedy pocity a dojmy, samozřejmě bez jakýchkoli úvodních podmínek ze strany výrobce, což je rozhodně solidní a pár let už to nikdo v branži neudělal.

Přiznám se, že jsem na to těšil. A co se z toho nakonec vyvinulo?

Zprvu skoro klasická tiskovka, ovšem jen v komorním provedení. Tedy úvod byl klasický (proslovy k zařízením…), ale zastoupení bylo rozhodně komorní (skoro převaha pracovníků Aceru :).

A co mě nejvíce upoutalo? Vedle telefonů o kterých digirevue podrobně referovala už při jejich uvedení 20. března, především připravované tablety s operačním systémem Android, tedy jak nové „B“, tak nové „A1“ (odpusťte, ale spletité názvy jsem nějak nezachytil). 

Ten druhý bude s displejem s úhlopříčkou 21 cm (7,9") a podporou dat ve 3G, ten první bez 3G, tedy s obvyklým připojením pouze přes Wi-Fi. Ceny se očekávají – a teď mluvím o B i A1 – zhruba kolem 4.000 Kč, což by bylo excelentní. 

Co se týče nejnovějšího „béčka“ zaujal mě především solidní hloubkou (žádný ultratenký nesmysl, který se vám při špatném pohledu skoro rozpadne), a hlavně příjemně zdrsněným povrchem zadní strany. Až mi připomněl jeden z nejlepších tabletů všech dob, Iconia Tab A100, shodou okolností od Aceru...

 

Potěšil i pohled na špičkový notebook Acer TravelMate P645 (od zhruba 30.000 Kč), který sice nese logo „ultrabook“, ale opravdu jde o notebook se vším všudy. Materiály ovšem odpovídají ceně (uhlíková vlákna a slitina hliníku s hořčíkem), což bylo poznat na první pohled. Mě však nejvíce zaujal naprosto parádní matný (!) displej s úhlopříčkou 36 cm (14ʺ) a technologií IPS. Co jsem mohl v krátkosti posoudit, antireflexní povrch opravdu funguje.

 

 

Acer Aspire Switch 10.

 

Na závěr jsem si nechal výrobek, kterému příliš nevěřím, což je ovšem dáno především Microsoftem, resp. problematickými Windows 8 pracujícími v tabletovém provedení. Acer Aspire Switch 10 (foto výše), který se má prodávat za asi 10.000 Kč představuje totiž konvertibilní notebook. 

Znamená to, že jde o kombinaci notebooku a tabletu a v případě Switch 10 je LCD, ze kterého se posléze vyklube samostatný tablet, připevněno k tělu pouze magneticky. Tělo rovná se klávesnice, jejíž detail vidíte níže. 

Ukazován byl vzorek, ale kupodivu přežil i držení za displej při chůzi po místnosti a vůbec se tvářil tak nějak pohodově.

Výrobce magnetickému upevnění zjevně věří, což v průběhu akce dokázal několikrát a „notebook“ pokaždé obstál se ctí.

Mimochodem vysunutí a zasunutí je dílem okamžiku a dobré je, že vyžaduje naprosto minimální zvyk a grif.  

 

A teď ještě pár technických údajů: 

Dotykový displej (až pět prstů současně) je typu IPS, má úhlopříčku 25,6 cm (10,1ʺ) a rozlišení 1 366 x 768 bodů. Zabudován je procesor je Intel Atom Z3745 (frekvence neznáma), stereo reproduktory, Wi-Fi (a/b/g/n, 2,4 nebo 5 GHz), Bluetooth 4.0 a trojice „Micro“, tedy Micro USB, Micro HDMI a mechanika paměťové karty microSD. 

A veledůležitá hmotnost? Celek kolem 1,2 kg, samotný tablet 0,6 kg, to vše při celkových rozměrech (švh) 262 x 9 x 177 mm. 

Opět zdůrazňuji, že notebook má být uveden v červnu/červenci, takže vše může být ještě trochu jinak…

Více fotografií najdete na stránkách Aceru zde (čeština, externí odkaz se otevírá do nového okna), něco málo i níže...

 

 

 

 

Číst 3186 krát Naposledy změněno pátek, 16 květen 2014 19:22