středa 2 prosinec 2020
Text Size

Bosch, Siemens a Zelmer: novinky jsou tišší, úspornější a chytřejší!

Vedle celé řady vestavných spotřebičů a některých unikátních malých domácích spotřebičů, jde především o myčky, sušičky a pračky s novými funkcemi a někdy i výrazně nižší spotřebou energií.  

Foto: BSH

 

Bosch přichází s kategorií samostatných mixerů, řadou SilentMixx, uvedeny byly i nové roboty StartLine (od 5.990 Kč), Styline Colour (7.990 Kč) a MUM57B22 (9.990 Kč) v řadě Home Professional s motorem o výkonu 900 W.

Ruční stroje pak zastupuje řada šlehačů StartLine (od 1.190 Kč) a ponorné mixéry (od 1.190 Kč) se stejným označením.

V řadě SilentMixx pak najdete dva modely: dvourychlostní MFB21POR (1.499 Kč) s nádobou o objemu 2,4 litru a MFB64G3M za 3.499 Kč. Ten používá nádobu o objemu 2,3 litru, má plynulou regulaci výkonu a tři speciální programy: drcení ledu, koktejly a sekání.

 

Bosch SilentMixx MMB64G3MDE (3.499 Kč) – detail ovládání se třemi programy a plynulou regulací otáček. Fotografie kompletní dodávané sady na konci článku.

 

Výrobce malých domácích spotřebičů, společnost Zelmer, existuje na trhu již více než 60 let a od března 2013 ji vlastní BSH Hausgeräte GmbH (Bosch – Siemens). Věnuje se třem hlavním kategoriím: kuchyňským spotřebičům (44 %), vysavačům (35 %) a dalším malým domácím spotřebičům (21 %).

Aktuálně Zelmer přináší tři novinky: odšťavovač na principu šetrného, tzv. pomalého vymačkávání ZPJ1300B (4.990 Kč), tyčový mixér 3v1 ZHB1620B mířící do nejvyšší třídy (2.590 Kč) a své první kuchyňské roboty Kitchen Master ZFP (4.490 Kč). Ty v retro designu nabízejí kovovou konstrukci, motor s výkonem 1 000 W a plynulé nastavení výkonu.

 

Odšťavovač Zelmer ZPJ1300B (4.990 Kč) pracuje s tzv. pomalým odšťavňováním (šnekovým odšťavňováním), které zachovává nutriční hodnotu šťávy a neničí vitamíny. Ovoce a zeleninu navíc není nutné loupat, stačí je jen umýt vodou. Jelikož se pracuje s nízkými otáčkami, je navíc odšťavovač i tichý.

 

Vestavné spotřebiče i do malých kuchyní

Systém Siemens IQ700 sází mj. na to, že díky jednotnému, 96 mm vysokému čelnímu panelu lze podle vaší chuti a potřeb kombinovat jakékoli spotřebiče s výškou 60 a 45 cm.

Bosch Serie 8 (viz foto v úvodu) vyniká rozměrným dotykovým displejem a jednou z nových funkcí je i senzor PerfectBake neustále sledující vlhkost připravovaného pokrmu, čemuž se následně přizpůsobuje proces pečení. Navíc vyhodnotí, kdy je jídlo hotové a sám troubu vypne.

Serie 8 zahrnuje širokou škálu spotřebičů od různých druhů pečících trub přes ohřevné zásuvky až po zabudovaný kávovar s možností uložit si až osm oblíbených nápojů do paměti.

 

Další novinky ve stručnosti…

  • Nejúspornější myčky nádobí značky Siemens spotřebují jen 6 litrů vody na jeden mycí cyklus.
  • Bosch HygieneCare nabízí u praček se zabudovanou sušičkou z řady HomeProfessional speciální funkci pro zničení roztočů a bakterií. Před samotným praním si totiž prádlo ohřeje na teplotu až 70 °C…
  • Pračky Siemens iSensoric představují samoregulační systém skládající se z velkého množství senzorů a inteligentního softwaru, který detekuje, vypočítává, řídí a kontroluje každý krok procesu. Zvládne tak například automatické dávkování pracího prostředku, či odstraňování nejběžnějších typů skvrn bez použití chemických prostředků.
  • Nové sušičky prádla Siemens IQ500 a IQ700 jsou velice rychlé a na kilogram prádla jim při standardním programu stačí jen 17 minut.
  • Prémiové myčky Bosch Serie 8 jsou vybaveny novým nočním programem (50 °C), při kterém je úroveň hlučnosti snížena až o 2 dB a displej mají zabudován do horní hrany dvířek, takže se k němu nemusíte sklánět.
  • Nové pračky Siemens jsou vybaveny asynchronním, frekvenčně řízeným motorem iQdrive s 10letou zárukou (platí to i pro Bosch Serie 6 a Serie 8).
  • Chladničky Siemens řady CoolEfficiency mají energetickou třídu A++ nebo A+++ a nízké spotřeby dosahují díky odděleným okruhům pro chladicí a mrazicí část, efektivnější izolací a těsněním, výkonnějším kompresorem a novým systémem odmrazování. Hlučnost startuje na pouhých 38 dB…

 

Bosch SilentMixx MMB64G3MDE (3.499 Kč) má plynulou regulaci výkonu a nerezový nůž pro jednoduchou údržbu, který používá i levnější dvourychlostní MFB21POR (1.499 Kč). Na snímku je kompletní sada, detail ovládání výše.

 

 

Číst 3498 krát Naposledy změněno neděle, 31 květen 2015 05:12