čtvrtek 6 květen 2021
Text Size

Gogen DAB300N je prvním přijímačem s logem „DAB+ ověřeno“

Jde o malý přenosný přijímač pracující jak na 230 V, tak na akumulátor, který je momentálně prodáván za 990 Kč. Foto: Gogen

Přijímač pro provoz na digitálních rozhlasových sítích DAB+ certifikovala společnost CRA, která také uděluje zmiňované logo.

ČTĚTE TAKÉ: Co všechno testují CRA při certifikacích digitálních rozhlasových přijímačů DAB+? (externí odkaz, nové okno)

Cílem certifikace je zkvalitnit trh s rozhlasovými přijímači a pomoci zákazníkům s jejich výběrem. České Radiokomunikace certifikaci spustily po nedávném ukončení „DVB-T2 ověřeno“ (set-top boxy a televizory) a u digitálních rádií mimo jiné zkoumají správný příjem v češtině, funkčnost tzv. slideshow (obrázky posílané na displej – SLS) či reprodukci komprimovaného audia šířeného přes DAB+.

Další informace v článku na Televizním webu (externí odkaz).

Oficiální stránky „DAB+ ověřeno“ (externí odkaz, nové okno).

Číst 36 krát Naposledy změněno čtvrtek, 22 duben 2021 15:07

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.