sobota 13 červenec 2024
Text Size

Bose na vrcholu: jsou tu Bose QuietComfort Ultra Earbuds a Bose QuietComfort Ultra Headphones

Dvojice vrcholových sluchátek představuje jednak „mušlovou“ klasiku s hlavovým obloukem a jednak špunty typu true wireless, tedy čistě bezdrátové špunty do uší. Foto: Bose

Výrobce u nich ohlašuje „nový prostorový zvuk“, zdokonalené aktivní potlačení okolních ruchů ANC (co to je), čemuž se u Bose říká QuietComfort, design, který má, podle výrobce „…ctít legendární vzhled sluchátek Bose“ a zmínit je třeba také přizpůsobení zvuku každému uchu. To obstarává firemní technologie měřící odezvu sluchovodu a s ohledem na individuální vliv anatomie ucha pro poslech přizpůsobí výsledkům měření reprodukci. Test prý probíhá při každém nasazení sluchátek, jako obvykle je rovněž k dispozici, pro potlačení okolních ruchů, několik režimů.

K TÉMATU:

Bose QuietComfort Ultra Earbuds přijdou na 8.990 Kč a vycházejí designově z modelu QC Earbuds II. Mají nově řešenou ovládací dotykovou plošku a také vylepšený systém uchycení v uších. Výrobce o něm hovoří tak, že nabízí… „pevné držení při sportu“. Využívá dvě silikonové části (samotný špunt plus přepracovaný kroužek pro zavedení do boltce), každou dodanou ve třech velikostech. Ideální kombinaci je prý možné najít za pomoci aplikace Bose Music a tamního testu. Výdrž baterie je udána na až 6 hodin, pouzdro má nabídnout další tři plná nabití.

Druhá sluchátka, Bose QuietComfort Ultra Headphones (12.490 Kč), tedy zmiňované mušle přes uši, mají vytvořit dobré poslechové podmínky i v rušném prostředí, úroveň potlačení okolí lze nastavit podle individuálních preferencí a aktuální situace, řízení opět obstará aplikace Bose Music. Na zabudovaný akumulátor mají vydržet hrát až 24 hodin.

Oba modely Bose QC Ultra jsou k dispozici v černém a kouřově bílém provedení.

Číst 881 krát Naposledy změněno středa, 25 říjen 2023 07:23

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.