středa 21 únor 2024
Text Size

AVG varuje: nenechávejte malé děti na internetu bez dozoru

Internetový průzkum provedený na vzorku více než tisíce spotřebitelů odhalil, že většina rodičů nechává malé děti na internetu zcela bez dohledu.

 

Společnost AVG Technologies poskytující nejrůznější bezpečnostní software více než 172 milionům aktivních uživatelů, odhalila výsledky svého internetového průzkumu, kterého se zúčastnilo 1 221 spotřebitelů ve Spojeném království, USA a v Kanadě. A jeho výsledky jsou alarmující: 64 % rodičů nechává své děti mladší sedmi let na internetu zcela bez dozoru.

A v brzku toto číslo zřejmě bude ještě vyšší, protože chytrá zařízení se nacházejí na vrcholu dětských seznamů vánočních dárků a více než 33 % respondentů uvedlo, že plánuje svým dětem koupit chytrý telefon či tablet.

Nicméně v průzkumu, který byl realizován s využitím nástroje Qualtrics (analýza dat probíhala v prosinci 2013) se objevila i pozitivní zjištění. Rodiče už totiž začínají brát toto téma vážněji a ze všech dotázaných…

  • 89 % pátrá po vhodném zařízení pro dítě předtím, než nějaké pořídí; 
  • 75 % si myslí, že by zařízení měla být označována „doporučeným věkem“; 
  • 53 % respondentů odpovědělo, že vždy čte instrukce k zařízením, které dávají svým dětem; 
  • 62 % se vždy zúčastňuje prvotního nastavení;
  • a 95 % rodičů mluvilo, nebo se chystá mluvit se svými dětmi o bezpečí na internetu.

 

foto: Wikipedia

 

Číst 5119 krát Naposledy změněno úterý, 15 duben 2014 11:22

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.