čtvrtek 6 květen 2021
Text Size

Samsung M5 a Samsung M7: chytré monitory s operačním systémem Tizen a třeba i zrcadlením obrazovky z mobilu

Obě novinky mají nabídnout řadu praktických funkcí nejen pro práci s počítačem, ale i s mobilem. Ke koupi u nás budou od prosince v limitovaném množství za zatím neupřesněnou cenu. Foto: Samsung

 

Monitor bude zpočátku k dispozici ve dvou verzích. Samsung M5 nabídne úhlopříčky 69 cm (27") a 81 cm (32") vždy v rozlišení Full HD. V případě Samsung M7 má být ke koupi jediná úhlopříčka 32", tedy 81 cm, a to v rozlišení Ultra HD (4K) 3840 x 2160 bodů (16:9).

Oba monitory mají mít pohledové úhly 178° ze všech stran, jas 250 cd/m2, zajímavá je podpora HDR10. Zabudováno je HDMI 2.0, USB 2.0, Bluetooth 4.2 a zrcadlení se odehrává přes Wi-Fi 5. Co u nižšího modelu M5 neuvidíte, je konektor USB-C, který má navíc v případě M7 možnost připojené zařízení i dobíjet, a to s až 65 watty.

ČTĚTE TAKÉ: Nejlepší výrobky roku 2020

Chytré funkce, resp. aplikace, obsluhuje v obou případech zabudovaný operační systém Tizen 5.5 známý z televizorů Samsung. Bez čehokoli dalšího (mobilu, PC…) tak můžete využít například i Youtube nebo třeba aplikaci Microsoft Office 365 a pak, cituji, „i bez připojeného počítače je možné zobrazit, editovat i ukládat dokumenty nacházející se na cloudových serverech. Funkce Remote Access zase umožňuje bezdrátový vzdálený přístup k souborům uloženým v počítači, který se fyzicky nachází na jiném místě, například v kanceláři.“

Číst 253 krát Naposledy změněno sobota, 28 listopad 2020 11:58

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.