středa 20 leden 2021
Text Size

Nemám rád aktualizace firmwaru

Nemám rád aktualizace firmwaru a dobře vím proč. Naposledy jsem si před dvěma lety naběhl u Samsung Galaxy S II. Do té doby bezproblémový a vynikající telefon se stal telefonem prakticky nepoužitelným, a to jsem od vydání nové verze počkal pro jistotu nějaké dva měsíce. 

Foto: archiv autora

 

Telefon mrznul, aplikace padaly, vypadával mikrofon, najednou se přestaly zobrazovat kontakty a SMS zprávy, atd. atd. 

Dále to mělo průběh přímo klasický: Technik, odpověď (firmware je naprosto v pořádku, máte problém s nějakou aplikací), řešení a postup…

  • Kompletně resetujte telefon a nechte ho obnovit do továrního nastavení. 
  • A nepoužívejte funkci „obnovit ze zálohy“, ke které vás mimochodem telefon, resp. aplikace Kies, vyzývá před aktualizací. 

Provedl jsem a pak ještě jednou.

A výsledek? 

Opět klasický!

Žádné nové funkce či úpravy starých nepřibyly (dělal jsem to celé hlavně kvůli Bluetooth přes které, jak jsem si říkal, by mohlo jít i synchronizovat) a telefon stále mrznul a nejel. 

Ovšem mých 800 kontaktů se najednou při synchronizaci s Microsoft Outlook nějak pomnožilo na skoro 1 200, některé měly najednou na začátku středník, k jiným se přidaly pomlčky a korunu všemu nasadila pro mě zcela nepochopitelná záměna křestních jmen za příjmení. 

Ale jen v některých případech.

 

A víte jak to skončilo?

Telefon zbuchnul natolik, že se odebral na věčnost, což technik komentoval slovy: „to se nám ještě nestalo...“

 

Nemám rád aktualizace firmwaru a dobře vím proč.

Protože jim nevěřím, a to nejen proto, že i zde platí staré programátorské pravidlo: „Jakákoli oprava staré chyby vnáší do systému chybu novou“.

 

– 27. 1. 2012

 

 

Číst 27498 krát Naposledy změněno úterý, 10 červen 2014 04:39