čtvrtek 6 srpen 2020
Text Size

Česká televize zklamala. Opět!

Kdo se těšil na excelentní seriál Netflixu, House of Cards, uváděný u nás pod názvem Domek z karet, musel být zákonitě zklamán. ČT ho dala ve 22:20 h! 

Foto: archiv autora

 

A teď mi řekněte, kdo z vás, resp. kdo z běžných lidí majících pravidelnou pracovní dobu, může (bude) ve všední den sledovat, byť pouze 55minutový pořad, v tuto hodinu?

A teď se ptám, ale nikoli jako novinář, nýbrž jako finanční přispěvatel ČT, kdo může za to, že tenhle skvost následuje cestu taktéž výtečného Panství Downton (Downton Abbey)?

A kdo přišel na tu geniální myšlenku od „osmi na dvojce“ dávat „Kameru na cestách“ (nic proti ní…) následovanou cestopisem „Na cestě po středním Ekvádoru“ (nic proti němu), následovanou pořadem „Vůně krétské kuchyně“ (dtto), následovanou pořadem… „Trabantem Jižní Amerikou“ (dtto).

Mimochodem „český“ Netflix musel tenhle seriál vyřadit z nabídky právě kvůli prodaným právům ČT. Ani tam by se ale na něj většina národa nepodívala i kdyby měla přístup. Nebyl by totiž dabován a nebyl by ani s českými titulky.

Ať se na mě v programovém oddělení České televize nikdo nezlobí, ale takovýto skvost by měl běžet v hlavním vysílacím čase, když už ne na ČT1, tak alespoň ČT2 a když nebude zbytí (nějaké ty námitky vůči scénám…), tak od deseti v pátek nebo v sobotu. Jinak je podle mého názoru naprosto zbytečné, aby veřejnoprávní médium vydávalo, či spíše vyhazovalo, moje peníze takovýmto způsobem.

A kam to povede?

To je myslím evidentní!

Dabovaný seriál začnou lidé stahovat z jednoho nejmenovaného serveru, aby se na toto zřejmě nejlepší politické seriálové drama (škatulka je poněkud zavádějící…) podívali v nějakém rozumném čase. ČT při tom pochopitelně přijde o diváky, resp. o tu část, kterou něco jako „Pošta pro tebe“, diplomaticky řečeno vůbec nezajímá.

P. S. ČT zjevně nezakoupila (nebo jí nebyla prodána) autorská práva pro internet. V nabídce HbbTV, House of Cards tudíž nenajdete.

 

Číst 4122 krát Naposledy změněno středa, 03 červen 2020 06:25
Pro psaní komentářů se přihlašte