čtvrtek 6 srpen 2020
Text Size

Proč už nikdy nebudu testovat Kuki TV

Tahle internetová televize si hraje „na západní“ a jedině s jejími výrobky se chce poměřovat (tak mi to bylo řečeno…). S lidmi ale jedná jako z východu, a to i s těmi, kteří jí v podstatě pomáhají.

Foto: archiv autora

 

O Kuki TV jsem napsal pár aktualitek, testoval jsem ji pouze jednou. Jednou jedinkrát a také naposled. Na tiskové konferenci k uvedení aplikace Kuki pro výbornou konzolu Nvidia Shield TV jsem si domluvil její vyzkoušení. Odměnou za snahu připravit recenzi jsem dostal omezený přístup, který neukáže zhola nic a s nímž se žádná rozumná recenze udělat nedá. Požádal jsem proto o přístup plný, abych mohl vyzkoušet opravdu vše, jak to mám ostatně vždy ve zvyku.

Dostal jsem ho a recenzi napsal.

Překvapením nebylo zaslané potvrzení o uzavření smlouvy s Kuki, byl jsem agenturou, která vše zprostředkovala upozorněn na to, že si musím vytvořit plný účet zákazníka, protože jinak to u Kuki nejde a na skutečně plnohodnotné testování prý není připravena.

Budiž.

Následovala „Kuki – upomínka neuhrazených služeb ve výši 208.00 Kč po splatnosti“. Urgoval jsem agenturu a byl jsem ubezpečen, že si toho nemám všímat.

Následovala „Kuki – 2. a poslední výzva k platbě 208.00 Kč po splatnosti“. Opět od Netboxu, resp. společnosti Smart Comp, a. s.:  Jelikož se jedná o poslední upomínku, žádáme Vás, abyste sjednali nápravu v náhradní lhůtě do 3 dnů. V opačném případě toto budeme považovat za opakované neplnění smluvních podmínek a budeme nuceni odstoupit od smlouvy a předat vymáhání pohledávky externí inkasní společnosti, což může vést k dalšímu navýšení dluhu.

To co následovalo, lze označit jen za noční můru. Slova o exekuci, dovolených zaměstnanců ve Smart Comp, a. s., nemožnost sehnat spojení na dotyčnou společnost, protože na jejich webových stránkách je kontakt, který vede pouze na zákaznickou linku Kuki, kde mi zase odmítli říci cokoli dalšího, včetně e-mailového kontaktu na osobu, která poslední upomínku zaslala.

To ale není vše.

Částku 208 Kč jsem nakonec zaplatit nemusel. Po týdnech urgencí a jednání agentura vše dojednala přímo s obchodním ředitelem firmy (?!). Nakonec ale dorazil ještě jeden dopis. Z e-mailové adresy „Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.“.

Citace je úplná…

Dobrý den,
bohužel  s ohledem na naplnění podmínek daných ustanovením  čl. IV odst. 3 Všeobecných podmínek pro poskytování služeb sítě  NETBOX v platném znění, Vám byla dnešního dne vyúčtována smluvní pokuta  za nevyužívání služeb po sjednanou dobu/předčasné ukončení smlouvy ve výši 58.00 Kč.

Dlužnou částku lze uhradit v hotovosti na některém z našich Zákaznických center nebo na účet č.: 4975382/0800, variabilní symbol 4005855594 a to nejpozději do 15 dnů ode dne doručení jejího vyúčtování.

Vyúčtování smluvní pokuty máte k dispozici na svých infostránkách (Moje konto, https://konto.netbox.cz) a bude Vám rovněž zasláno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb.

V případě jakýchkoliv dotazů, kontaktujte, prosím, naše Call centrum na telefonním čísle: 539 01 01 01.

S pozdravem a přáním pěkného dne

za tým NETBOX

Zdeněk Vrána, MBA

Obchodní ředitel

 

Co myslíte, že jsem udělal?

Inu vyhlídka na další týdny „jednání“ mě odradila, takže jsem tak říkajíc vyměkl. A protože také znechucenost z téhle podivné služby dosáhla míry nejvyšší, zaplatil jsem dotyčnou částku i když ve mně vřela krev.

Dobrý den, dne 17. 8. 2017 jsme přijali Vaši platbu za služby NETBOX ve výši 58,00 Kč. Tento e-mail je generovaný automaticky, slouží pro potvrzení Vaší platby a není nutné na něj odpovídat.

S pozdravem a přáním pěkného dne Váš NETBOX

Miluju Kuki!

Jak jinak!

Vždyť je to taková milá, přátelská služba na úrovni „těch západních“. Jen by mě zajímalo, zda má něco společného s „Kuky se vrací“. Nebo jen Smart Comp využil chytlavého jména budícího důvěru ve svůj prospěch?

Kdož ví.

Hlavně od téhle služby pryč a hlavně… hodně, hodně daleko!

 

Číst 193 krát Naposledy změněno čtvrtek, 14 květen 2020 16:23
Pro psaní komentářů se přihlašte