úterý 15 červen 2021
Text Size

Pár poznámek z dnešního webináře o audiu a televizorech Samsung

Větší článek chystám pro Televizní web, tady je pár poznámek z před chvíli skončené akce. Více o produktech najdete například… Foto: Samsung

  • Televizory QLED a Neo QLED: neuronová síť loni používaná na všechno, se v letošních modelech rozděluje na specializované sítě z nichž každá se věnuje něčemu jinému a podle toho bude také použita. Neo QLED mají v názvu označení QN, takže je snadno odlišíte. Pro rok 2021 je největší standardní velikostí 216 cm (85").
  • Životnost podsvícení Mini LED (LCD televizory) se neudává, výrobce hovoří o tom, že je podobná jako životnost televizoru.
  • Samsung CZ/SK má v plánu prodat stylových televizorů (Sero, Serif, Frame…) asi 10 % z celkového počtu, a to je hodně ambiciózní!

DALŠÍ INFORMACE:

Televizory Samsung 2021: přicházejí zcela nové Neo QLED, očekávané MICRO LED a další „designovky“

Předobjednávky televizorů Samsung Neo QLED 2021 jsou tady

Samsung Terrace aneb Televizor nejen na zahradu

„Laserový“ televizor Samsung The Premiere SP-LSP9T (test)

  • U všech televizorů Samsung QLED budou „dálky“ se solárním panelem, dobít půjdou i přes USB-C, což je samozřejmě skvělé! Samsungem odhadovaná úspora je asi 20 mil. kusů baterií, a to je skvělé neméně (zaplevelování planety…).
  • Samsung The Terrace (cena od 99.000 Kč) má antireflexní povrch, nikoli antireflexní obrazovku. Má také krytí pouze IP55 a tudíž instalace do otevřeného prostoru, kde na televizor bude pršet a sněžit podle mého názoru nepřipadá v úvahu. Krytí by muselo být vyšší. To se ujasní, jakmile budou zřejmé instalační podmínky. Test je přislíben. Podle mého instalace à la foto u článku výše.
  • V létě se budou ještě představovat televizory se skutečnými obrazovkami MicroLED, tedy složenými ze SKUTEČNÝCH diod LED nebo chcete-li ze žárovek LED. Nepůjde ale o modulární systém, jako Samsung The Wall (externí odkaz), nýbrž o klasický televizor. Ceny budou v nebeské výši a počítejte s něčím jako „slušný domeček“.
  • Audio Samsung rozjel a uvidíme, co z toho bude. Zajímavostí je hned několik: po připojení zvukové lišty Samsung nedochází ke klasickému vypnutí reproduktorů v televizoru, ale ty nyní doplňují repro v liště! Technologie OTS Pro má nabídnout čistší dialogy (hodně potřeba i na českých kanálech). Samsung SpaceFit Sound je zvuková kalibrace podle místnosti. Využit je mikrofon umístěný v TV, nebo ve zvukové liště (podle situace), takže jak vidíte, budou ji umět některé modely TV i „soundbarů“.

Obsáhlejší článek najdete na Televizním webu (externí odkaz).

 

Číst 172 krát Naposledy změněno pátek, 02 duben 2021 09:19

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.