pondělí 6 únor 2023
Text Size

Acer poletoval nad Prahou

Na Žižkovské věži, dnes oficiálně zvané Tower Park Praha, uvedl ve výšce 93 metrů na zemí známý tchajwanský výrobce mobilní telefony. A je na co se těšit! Acer se totiž mj. právě snaží redefinovat střední třídu.

foto: Acer

Průběžně aktualizováno od 10:00 do 17:00 h

 

O obou novinkách určených pro Windows Phone a Android jsme psali hned při jejich uvedení zde (odkaz se otevírá do nového okna).

Firma byla ovšem tehdy na informace velice skoupá, takže jsme se nedozvěděli v podstatě nic, jen že budou. Divit se tomu ale moc nemůžeme. Acer se už o telefony kdysi snažil, ale moc to nedopadlo. Jde však o klíčový segment, příslušné technologie vlastní, takže proč to nezkusit ještě jednou? Navíc situace je dnes trochu jiná a trh je přece jen usazenější. Pojďme se tedy podívat, co se vlastně uvádělo a hlavně – kolik to stojí.

 A začneme tou nejlepší zprávou přímo z tiskové konference. Telefony míří do nejlevnějšího segmentu a střední třídy, takže se Liquid Z4 bude prodávat za cenu 2.990 Kč, Liquid Z5 za 3.990 Kč a Liquid E3 za 5.990 Kč.

Všechny na pohled působí nejen velice dobře, ale jsou také příjemné do ruky a už teď je vidět, že Z4 bude ideálním startovním telefonem u kterého může radost pokazit jen to, že na místo tlačítka pro kontextové menu najdete seznam spuštěných aplikací, což má společné s E3. Acer tak jde u telefonů tabletovou cestou a evidentně chce ovládání alespoň trochu sjednotit. Ostatně Google se k tomu právě nemá.

A než se dostaneme k technickým parametrům novinek, které by na český trh měly dorazit v dubnu a které mají vždy podporu dvou SIM karet, perlička pro audiofily: I nejlevnější telefon Liquid Z4 podporuje dts!

Z5 bude zjevně stát na pomezí základní a střední třídy, E3 pak i přes nízkou startovní cenu míří do typické střední třídy. A nabídne toho hodně, včetně solidního IPS displeje s vysokým rozlišením.

Pokud jde o probleskující informace o Q3 a Q4 mířících na vrchol současné nabídky, ty mají přijít na podzim.

 

 

Acer Liquid Z4 (2.990 Kč), Android, foto výše

Displej s úhlopříčkou 10,2 cm (4ʺ) nabízí rozlišení 480 x 800 bodů, procesor s dvojím jádrem pracující na frekvenci 1.3 GHz a má rozměry 64 x 123 x 10 mm. Rozměry jsou tak akorát i pro dětskou ručku a radost z něj budou mít i ženy a dívky. Telefon se ale bude dodávat bohužel jen v bílé a černé.

Doufejme, že dočasně…

 

 

Acer Liquid Z5 (3.990 Kč) Android, foto výše

Displej s úhlopříčkou 12,7 cm (5ʺ) nabízí rozlišení 480 x 854 bodů, procesor s dvojím jádrem pracující na frekvenci 1,3 GHz a má rozměry 74 x 145 x 9 mm. Jak vidíte, parametry obdobné až na rozměry a velikost LCD a v tomto případě půjde spíše o chlapský telefon.

Na snímku výše si povšimněte i tlačítka na zadní straně, které mají zatím všechny uváděné přístroje. Mělo by být nastavitelné a mj. s ním - bez nutnosti zapnout - telefon spustíte fotoaparát.

 

 

Acer Liquid E3 (5.490 Kč) Android, foto výše

Asi nejdůležitější produkt, alespoň pro Acer. Displej typu IPS s úhlopříčkou 11,9 cm (4,7ʺ) nabízí rozlišení 720 x 1 280 bodů, procesor se čtyřmi jádry pracující na frekvenci 1,2 GHz a má rozměry 70 x 140 x 9 mm.

Jak vidíte, tady Acer míří na vrchol střední třídy a bude hodně zajímavé sledovat, jak se tam uplatní. V tomto segmentu je totiž největší konkurence a ambice uspět si dělají opravdu všichni výrobci, včetně těch, kteří výše už nemíří. 

Na fotografii výše, jsou velice dobře vidět tři základní ovládací tlačítka. To třetí však není obvyklé kontextové menu, nýbrž vstup do aktuálně spuštěných aplikací. I toto je u všech třech uváděných modelů totožné.

 

Mobilní telefony přímo na stránkách Aceru najdete zde.   (Externi odkaz se otevirá do nového okna.)

 

Tablet Acer Iconia A1-830 s displejem o úhlopříčce 20 cm (7,9ʺ) přijde na 4.990 Kč. Koupit si ho budete moci možná už na přelomu měsíce.

 

Další novinky

Vedle mobilů, společnost oznámila kompaktní sedmipalcový tablet B1-720 (3.400 Kč), který se od předchozí generace liší menšími rozměry, výkonnějším procesorem a delším provozním časem (firma udává 40 % navíc). 

Fyzicky přítomna byla i dříve oznámená novinka v 7,9ʺ (20 cm) – tablet Iconia A1-830. Ten se vyznačuje především úzkým rámečkem (8 mm) kolem IPS displeje s rozlišením 1 024 x 768 bodů, hliníkovým povrchem a tloušťkou necelých 9 mm. Přijde na trh na počátku dubna a prodávat se bude za 4.990 Kč. Mimochodem díky použitému procesoru Intel Atom Z2560 s taktem 1,6 GHz má nabídnout i dlouhou dobu provozu, až 7,5 hodiny.

 

Pár poznámek z tiskové konference 

Vývoj trhu mobilních telefonů půjde podle ředitele českého Aceru Tomáš Čecha stejnou cestou jako u notebooků. 

Zastoupení počítá se tím, že za čtyři roky u nás prodá dvakrát tolik tabletů než notebooků a u telefonů půjde prý možná až o trojnásobek, což mi ovšem přijde trochu skromné.

V každém případě k tomu má firma hardwarově našlápnuto dobře. Uvidíme ale teprve v praxi (telefony jsou objednány na recenzi), jak dobré vlastně budou. Rozhodovat však bude i podpora a servis. V tomto ohledu jsem slyšel dosti odhodlaná slova z nichž mám pocit, že tentokráte to Acer myslí s mobily opravdu vážně.

 

 

 

Číst 5776 krát Naposledy změněno středa, 23 duben 2014 19:58

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.