pondělí 27 květen 2024
Text Size

LG Flex 2: už na první osahání dost hustá parádička!

Na LG Innofest 2015 se objevila i nová verze prvního zahnutého mobilu na světě zvaného oficiálně „G Flex 2“. Nyní je menší, vedle černé bude i v „bordó“ a opět používá odolné plast-sklo Gorilla Glass.  

Foto: autor a LG

 

Shrnutí vlastností a parametrů najdete zde (nové okno). 

 

Nahoře můj „jedničkový“ Flex, dole Flex 2, který je menší a červenější :).

 

Americké stránky LG Electronics už Flex 2 prezentují (externí odkaz, nové okno, angličtina).

 

Na evropském uvedení novinek v portugalském Lisabonu (reportáž o televizorech je na digizone.cz zde) jsem narazil i na Flex druhé generace, nebo-li LG G Flex 2. Proč výrobce nevypustil ono zbytečné „G“ uprostřed a tvrdošíjně trvá na zařazení telefono-tabletu (phabletu, phobletu) do řady G, na to se mě neptejte. Nechápu to. V každém případě je novinka výrazně menší a hlavně užší (75 mm oproti 82 mm), takže se o poznání lépe drží v ruce. Já bych s ní mohl jednou rukou klidně i telefonovat…

Pokud se ptáte, kdy bude Flex 2 k dispozici (cena se dá očekávat podobná jako u Flexu 1, tedy kolem dvaceti…), termín uvedení na evropský, potažmo český trh není jasný a zatím není v nabídce ani v Koreji. Pokud jste minulý rok narazili na zprávy, že „bude ještě letos“, šlo jen o nesolidní fámy. 

 

Parádní profil! A podle mého, má smysl i u menších, než šesti palcových mobilů.

 

Základní parametry Flex 2:

  • osmi jádrový procesor pracující na 2,0 GHz, OLED displej (Full HD, 5,5ʺ, 14 cm), 2 GB RAM, 16 nebo 32 GB na flash disku a mechanika paměťové karty microSD pro až 2 TB (!),
  • podpora mj. LTE-Advanced, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.1 (Apt-X), NFC, A-GPS, GPS, Glonass,
  • samoopravný povrch zadní strany se nyní „opravuje svižněji…“,
  • foťák s optickou stabilizací a laserovým ostřením, 
  • akumulátor s kapacitou 3 000 mAh se na 50 % dobije za méně než 40 minut (!), 
  • operační systém Android 5.0,
  • rozměry 75 x 149 x 9 mm, hmotnost 150 g.

 

Srovnání Flex 2 s Flex 1. Ten druhý je pochopitelně na spodu a i na špatném snímku je jasně vidět rozdíl mezi šesti palcovým (15,2 cm) a pěti a půl palcovým (14 cm) displejem. Mimochodem rozlišení naopak narostlo, a to z původních 720 x 1 280 bodů na Full HD, tedy 1 080 x 1 920 bodů.

 

Vlevo Flex 1 (mám zadní část potaženu takovouto apartní fólií, jinak je čistě černá), vpravo Flex 2 ve vínové barvě.

 

První dojem z krátkého osahání je vynikající a v bordó byl Flex 2 vskutku nádherný. Možná i proto, že pro Evropu byl uveden v býčí aréně v centru Lisabonu, kde se ovšem pořádají i koncerty.

Pokud si myslíte, že prohnutí je marketing, musím vás zklamat. LG Flex (1) používám půl roku a dospěl jsem k názoru, že vás díky němu druhá strana lépe slyší a lépe se mi na něm i píše či surfuje. Nyní navíc, díky menšímu displeji, dáte mobil dokonce i do přední kapsy džínů.

LG Flex neměl mezi phablety konkurenci. Předpokládám, že tomu jinak nebude ani u dvojky. Flex 2 je hodně nadějná hračka, kterou nemá ani Apple, ani Samsung. Pokud tedy chcete takovýto rozměrný mobil (phablet), rozhodně z vlastní praxe doporučuji ten zahnutý. Je to o poznání lepší a pohodovější věcička! 

 

Nezapomnělo se na možnost úpravy základních softwarových a ovládacích tlačítek, která jsou – stejně jako dříve – přímo na OLED displeji. Opět je tak můžete prohodit a také místo třech, sáhnout po čtyřech či pěti.

 

 

Číst 4449 krát Naposledy změněno úterý, 24 březen 2015 16:22

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.