čtvrtek 25 duben 2024
Text Size

Panasonic uvedl televizory pro 2015/16. A je to nářez!

Ústředním motivem je rozlišení Ultra HD, operační systém Firefox OS, tedy další z linuxů, a také zpráva, že se na příští rok chystají OLED, které jsou už několik let u firmy k vidění v prototypech.  

Foto: autor

 

 

 

Prototypy televizorů OLED měly obraz jako brus! Snad se dočkáme…

 

Aktuální on-line dění přímo z výstavy jste mohli sledovat na redakčním Twitteru (nové okno), obsáhlá reportáž vyjde v pátek, tj. 27. 2., na digizone.cz (externí odkaz, nové okno).

Firefox OS TV je popsán v samostatném článku na digizone.cz (externí odkaz, nové okno). 

Co to je rozlišení Ultra HD se dozvíte zde (odkaz se otevírá do nového okna). 

 

A co můžete v televizorech očekávat? Něco bylo naznačeno už výše, ale těšit se můžete nejen na solidní techniku, ale také na nádherný design u něhož letos udává tón především odlehčený podstavec. 

Tady jsou ve stručnosti základní charakteristiky…

 

Televizory Panasonic pro rok 2015/16

  • Představeno bylo jedenáct řad z toho pouhé tři s rozlišením Full HD a osm v Ultra HD. 
  • Vše je pouze LCD (plazmy byly ukončeny 2013), OLED uvedeno nebylo, ale možná se dočkáme příští rok…
  • Ke koupi budou zakřivené Ultra HD televizory (tři řady) a pět řad v klasickém rovném provedení k nimž je ještě třeba připočítat dvě uvedené na podzim 2014.
  • Firefox OS najdete u šesti Ultra HD řad střední a vyšší třídy.
  • Úhlopříčky 4K televizorů začínají na 102 cm (40ʺ) a jdou až do 65ʺ (165 cm).
  • Zachována zůstala příjemná funkce dovolující odeslat obraz třeba ze satelitního tuneru na TV v jiném pokoji, která tento tuner nemá. Stačí jen mít oba připojeny ke stejnému rozbočovači a pokud máte v televizoru tunery zdvojené, lze na druhém přístroji sledovat i odlišný kanál. 

 

 

Číst 4751 krát Naposledy změněno úterý, 24 březen 2015 16:22

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.