středa 21 únor 2024
Text Size

LG TV 2015 podporují i VP9 a chystá se aktualizace modelů 2014

A máme tu jednu bleskovku od LG říkající, že 4K televizory pro sezónu 2015/16 podporují nejen H.265/HEVC, ale také kodek VP9, který prosazuje Google.  

Foto: LG

 

DÁLE V TEXTU: PRVNÍ LG TELEVIZORY PRO ROK 2015 UŽ ZA ROHEM!

 

A podporují ho nejspíše jen při příjmu Ultra HD obsahu přes internet. V tomto ohledu jsou však informace zatím trochu nejasné. V každém případě 4K televizory LG pro letošní rok umějí H.265/HEVC pro tunery DVB-T2 i DVB-S2 a chystá se aktualizace i pro modely 2014. Ty totiž zatím – v české a slovenské verzi – podporují tento kodek jen při příjmu satelitním. Po aktualizaci ho budou zvládat i přes DVB-T2, a to je hodně důležitá zpráva!

Připomínám, že podle aktualizovaného českého D-Booku, se bude vysílání DVB-T2 odehrávat právě s podporou kodeku H.265/HEVC a nikoli H.264, jak bylo oznámeno dříve. 

A ještě jedna aktualizace se pro televizory LG z roku 2014 chystá. Tentokráte se týká pouze těch s operačním systémem WebOS, který je u nich zatím poněkud pomalejší. 

Zpráva říká, že televizory od řady LB630 výše budou aktualizovány na WebOS 2.0 na pomezí června/července. Ale pozor! Nepůjde zřejmě o aktualizaci na plnou verzi 2.0, ale o aktualizaci částečnou, takže raději říkejme „o něco jako WebOS 2.0 Lite“. Nicméně práce operačního systému má prý i tak výrazně zrychlit a částečně by měl váš televizor přijít i k novému, resp. upravenému uživatelskému rozhraní. 

A náběh televizorů pro rok 2015/16? Novinky pro letošní rok můžete očekávat už koncem března, přesněji přelom března/dubna, a půjde o 3 až 4 série z vyšších, resp. nejvyšších řad, což lidově řečeno znamená ty nejdražší. 

V  dubnu je ale už očekáván příchod zásadního Ultra HD televizoru střední třídy, LG LF650 do kterého výrobce vkládá nemalé naděje a věří, že se prosadí mezi nejprodávanější nejen ve své kategorii. 

Tady už budeme cenově někde jinde, resp. podstatně níže. 

Ceny ovšem ještě vůbec oznámeny nebyly, takže…

 

Číst 8824 krát Naposledy změněno úterý, 24 březen 2015 16:21

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.