neděle 26 květen 2024
Text Size

Computex 2015 začíná už zítra. Novinky uvádí i Acer

Jeden z nejznámějších světových počítačově-elektronických veletrhů začíná v tchajwanské Tchaj-peji v úterý a potrvá do soboty (2.-6.6.). Vedle CES v Las Vegas je tím nejdůležitějším setkáním nadšenců i odborníků. 

Foto: Acer a Computex

 

DÁLE V TEXTU: ceny a termíny uvedení

Oznámení o všech novinkách najdete na oficiálním webu Computexu zde (externí odkaz, nové okno, angličtina).

 

Konvertibilní notebook Aspire Switch 11 V s oddělitelným displejem à la tablet. Spojení s tělem je opět magnetické, IPS displej má rozlišení Full HD a kryt je odolným plast sklem Corning Gorilla Glass 3.

 

Acer oznámil uvedení celé řady novinek. Mezi nimi zejména další generace notebooku typu 2v1, Aspire Switch 11 V (viz foto výše) se stylovým hliníkovým krytem a procesorem Intel Core M, a novou řadu tabletů Iconia One 8 (foto níže). Ty se chlubí vylepšenou technologii psaní a dotykového ovládání, což má platit i u druhého uváděného tabletu, Iconia One 7. Dodávány budou s nejnovějším Androidem 5.1.

Iconia One 7 bude mít taktéž IPS displej, ale rozlišení bude standardní nebo HD Ready. Zadní kryt má vzorování připomínající tkaninu a bude – stejně jako One 8 – ke koupi v různých barvách.

 

 

 

Acer Iconia One 8 B1-830 v řadě barevných variant.

 

 

Hliníkové a vyztužené pouzdro Coresuit Armor Metal je špičkově zpracované a vyrobené plátovým způsobem. Určeno je pro mobily Apple iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

 

 

Nové počítače typu vše v jednom, Acer Aspire Z s Full HD displejem a úhlopříčkami 60 cm (23,8", na snímku Z3-710), resp. 50 cm (19,5", Aspire ZC-700) vynikají parádní zjevně hliníkovou nohou, kterou už měly některé předchozí modely. Budou dodávány s Windows 8.1 a bezplatnou aktualizací na Windows 10, který nás čeká v létě.

 

 

Společnost InnoChain představuje – pro HDMI 2.0 – několik rozdělovačů signálu podporujících režim 4K/2K při 60 sn./s. Dovoluje rozdělit video signál (s oddělením audio signálu) na 2, 4 či 8 televizorů/displejů. S použitím tzv. HDMI Extenderu a kabelu Cat 5e/6 ho protáhnete na až 50 m, což se může hodit i doma.

 

 

Acer Chromebox CXI2 pro tzv. cloud computing nabídne v drobném provedení celou řadu rozhraní, včetně SD karty, USB 3.0, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a také možnost napojení na jakýkoli HD monitor přes HDMI či DisplayPort. Nebo dokonce na dva!

 

Ceny a uvedení výrobků Acer

  • Počítače vše v jednom Acer Aspire ZC-700: 3. čtvrtletí 2015, od 14.990 Kč.
  • Počítače vše v jednom Acer Aspire Z3-710: 3. čtvrtletí 2015, od 18.990 Kč.
  • Konvertibilní notebooky Acer Aspire Switch 11: konec srpna, ceny později.
  • Tablet Acer Iconia One 7: konec srpna, od 3.490 Kč.
  • Tablet Acer Iconia One 8: konec srpna, od 4.990 Kč.

 

 

Číst 5281 krát

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.