pondělí 1 březen 2021
Text Size

Acer uvádí novinky u Vltavy

PLNĚ DOPLNĚNO  Těsně po vyhlášeném tchajwanském veletrhu Computex o kterém jsme vás taktéž v krátkosti informovali (viz odkaz níže), představuje jeden z největších světových výrobců své novinky i v Praze. 

Foto: autor

 

ČTĚTE TAKÉ: Computex 2015 začíná… (nové okno).

Mobily Acer Jade Z a Liquid Z220/Z520 a mobil s Windows 8.1/10, Acer M220 (nové okno).

Úvodní video k Aspire Switch 11 V (externí odkaz, nové okno).

 

Pražské setkání začalo ve tři hodiny a nejzajímavější informace jste mohli sledovat na redakčním twitterovém účtu (externí odkaz, nové okno).

Těšit jsme se mohli především na další generaci konvertibilního notebooku Aspire Switch 11 V s odolným sklem Gorilla Glass (nakonec přítomen nebyl), tablet Iconia One 8 B1-830 v řadě barevných variant a mj. i několik nových počítačů typu „vše v jednom“ o kterých ovšem na setkání nebyla řeč. A také na mobilní telefony, včetně prvního Aceru s rychlými daty LTE a nádherným jménem Jade Z (viz odkazy výše).

Představen byl také výhled do konce roku, ovšem pod embargem, a výjimkou byl zejména herní tablet pro náročné, který by měl přijít na trh nejspíše v září (Predator Tablet – viz foto níže). Na mobilech pak bylo jasně vidět to, co se obecně očekává, tedy podpora rychlých dat LTE, ale více o podzimních novinkách nejspíše někdy v průběhu prázdnin.

Co mě ale potěšilo nejvíce, jsou velice dlouho očekávané náramky/hodinky, které se Aceru nedařilo podle jeho představ dotáhnout. Nyní jsou už prý hotovy a ke koupi mají být na podzim, takže nejspíše září, říjen. 

Jinak byla k shlédnutí celá řada produktů, zejména notebooky, včetně Aspire Switch 10 E (viz mj. foto z úvodu článku) a také  stávající, resp. nastupující mobily. V této souvislosti hodně nadějně vypadá už výše zmiňovaný Jade Z, který je velice příjemný do ruky, nejen díky tenkému návrhu, ale i zaobleným rohům.

À propos očekávaný Aspire Switch 11 V. Ten bude – jak to tak vypadá – k dispozici až s novými Windows 10, které mají přijít v létě. Možná že už vám na váš počítač či notebook s Windows 8.1 – stejně jako mě – dorazila zpráva, že se můžete zaregistrovat k jejich stažení zdarma…

 

Regionální (a český) ředitel Aceru, Tomáš Čech, připomněl ve svém výborném vystoupení minulost, současnost a budoucnost značky. Mj. řekl, že pokud chce dnes takováto firma přežít a prosperovat, musí se neustále měnit a přizpůsobovat.

 

Tableto-mobil Acer Iconia Talk 714 přichází s displejem o úhlopříčce 7 palců, tedy 17,8 cm, dvěma SIM, podporou LTE a má stát 5.990 Kč. Jak vidíte, v ruce se ještě dá udržet. (Focení probíhalo na slunci na horní palubě lodi, takže…)

 

Náramky Acer Leap budou mít dvě verze – jednodušší, která by se mohla dostat těsně pod 2.000 Kč, a vybavenější s několika pásky a výměnným „srdcem“. Nebudou vázány jen na mobily Acer a komunikovat tak budou nejen s Androidem, ale i s Windows a iOS.

 

Acer Predator Tablet. Prototyp byl k vidění na Computexu a na celosvětovém oznámení nových produktů Aceru v New Yorku.

 

Jade Z je tenounký a výborně se drží!

 

Nakonec byl představen pouze Aspire Switch 10 E (7.990 Kč) s výměnnými kryty s texturovaným neklouzavým povrchem v několika barvách. Verze Aspire Switch 11 se nejspíše dočkáme až s Windows 10...

 

Číst 3266 krát Naposledy změněno čtvrtek, 25 červen 2015 20:26