úterý 21 září 2021
Text Size

Acer uvádí novinky u Vltavy

PLNĚ DOPLNĚNO  Těsně po vyhlášeném tchajwanském veletrhu Computex o kterém jsme vás taktéž v krátkosti informovali (viz odkaz níže), představuje jeden z největších světových výrobců své novinky i v Praze. 

Foto: autor

 

ČTĚTE TAKÉ: Computex 2015 začíná… (nové okno).

Mobily Acer Jade Z a Liquid Z220/Z520 a mobil s Windows 8.1/10, Acer M220 (nové okno).

Úvodní video k Aspire Switch 11 V (externí odkaz, nové okno).

 

Pražské setkání začalo ve tři hodiny a nejzajímavější informace jste mohli sledovat na redakčním twitterovém účtu (externí odkaz, nové okno).

Těšit jsme se mohli především na další generaci konvertibilního notebooku Aspire Switch 11 V s odolným sklem Gorilla Glass (nakonec přítomen nebyl), tablet Iconia One 8 B1-830 v řadě barevných variant a mj. i několik nových počítačů typu „vše v jednom“ o kterých ovšem na setkání nebyla řeč. A také na mobilní telefony, včetně prvního Aceru s rychlými daty LTE a nádherným jménem Jade Z (viz odkazy výše).

Představen byl také výhled do konce roku, ovšem pod embargem, a výjimkou byl zejména herní tablet pro náročné, který by měl přijít na trh nejspíše v září (Predator Tablet – viz foto níže). Na mobilech pak bylo jasně vidět to, co se obecně očekává, tedy podpora rychlých dat LTE, ale více o podzimních novinkách nejspíše někdy v průběhu prázdnin.

Co mě ale potěšilo nejvíce, jsou velice dlouho očekávané náramky/hodinky, které se Aceru nedařilo podle jeho představ dotáhnout. Nyní jsou už prý hotovy a ke koupi mají být na podzim, takže nejspíše září, říjen. 

Jinak byla k shlédnutí celá řada produktů, zejména notebooky, včetně Aspire Switch 10 E (viz mj. foto z úvodu článku) a také  stávající, resp. nastupující mobily. V této souvislosti hodně nadějně vypadá už výše zmiňovaný Jade Z, který je velice příjemný do ruky, nejen díky tenkému návrhu, ale i zaobleným rohům.

À propos očekávaný Aspire Switch 11 V. Ten bude – jak to tak vypadá – k dispozici až s novými Windows 10, které mají přijít v létě. Možná že už vám na váš počítač či notebook s Windows 8.1 – stejně jako mě – dorazila zpráva, že se můžete zaregistrovat k jejich stažení zdarma…

 

Regionální (a český) ředitel Aceru, Tomáš Čech, připomněl ve svém výborném vystoupení minulost, současnost a budoucnost značky. Mj. řekl, že pokud chce dnes takováto firma přežít a prosperovat, musí se neustále měnit a přizpůsobovat.

 

Tableto-mobil Acer Iconia Talk 714 přichází s displejem o úhlopříčce 7 palců, tedy 17,8 cm, dvěma SIM, podporou LTE a má stát 5.990 Kč. Jak vidíte, v ruce se ještě dá udržet. (Focení probíhalo na slunci na horní palubě lodi, takže…)

 

Náramky Acer Leap budou mít dvě verze – jednodušší, která by se mohla dostat těsně pod 2.000 Kč, a vybavenější s několika pásky a výměnným „srdcem“. Nebudou vázány jen na mobily Acer a komunikovat tak budou nejen s Androidem, ale i s Windows a iOS.

 

Acer Predator Tablet. Prototyp byl k vidění na Computexu a na celosvětovém oznámení nových produktů Aceru v New Yorku.

 

Jade Z je tenounký a výborně se drží!

 

Nakonec byl představen pouze Aspire Switch 10 E (7.990 Kč) s výměnnými kryty s texturovaným neklouzavým povrchem v několika barvách. Verze Aspire Switch 11 se nejspíše dočkáme až s Windows 10...

 

Číst 3575 krát Naposledy změněno čtvrtek, 25 červen 2015 20:26

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.