úterý 25 červen 2024
Text Size

Loewe dnes představuje novou generaci televizorů. Aktuálně na twitteru!

AKTUALIZOVÁNO, 2020: Známá německá značka doposud u nás žádnou aktivitu neprojevovala (od K+B Expert jsme to opravdu čekat nemohli!). O to větší překvapení jsem zažil. Nakonec to ale bylo prosté: známý a spolehlivý Basys! Foto: Loewe

 

Aktualizováno, 9. 10. 2020: Loewe žije a možná i ožije...

 

 

 

Aktualizováno, 24. 6. 2015, 23:30 hod.:

Kompletní reportáž s parametry ke stažení a všemi cenami najdete zde (externí odkaz, nové okno).

Video k Loewe Reference na Facebooku zde (nové okno).

 

Některé ceny: Loewe Art 40 – 68.000 Kč, Loewe Art 48 (od července) – 80.000 Kč, Loewe Art 55 – 100.000 Kč.
Loewe Connect 40 - 83.000 Kč, Loewe Connect 48 – 95.000 Kč, Loewe Connect 55 – 115.000 Kč.
Loewe Reference 55 – 165.000 Kč.

 

Značka Basys byla dlouhá léta známa především distribucí produktů Pioneer, resp. zejména jejich špičkových plazmových televizorů. Věnovala se ale i dalším produktům spotřební elektroniky pro náročné v čemž pokračuje i nyní. A nechybí mezi nimi i špičková německá značka Loewe jejíž nezaměnitelný design si opravdu s ničím nespletete pomalu už od doby jejího vzniku v roce 1923 a která je připodobňována zejména k Bang & Olufsen. I když…

Loewe stručně (poslední dva roky)…

 • léto 2013 – firma požádala o ochranu před bankrotem, přesunutí výroby do Číny
 • léto 2013 – obchodním partnerem se stává čínský Hisense, finanční potíže pokračují
 • podzim 2013 – první zprávy o nových, levnějších produktech, jednání s investory
 • leden 2014 – uzavřena dohoda s investiční společností, začíná další restrukturalizace firmy
 • léto/podzim 2014 – práce na nové strategii a nových výrobcích,
 • září 2014 – pod heslem „Never Stop Beginning“ představení na veletrhu IFA 2014
 • přelom roku 2014/15 – uvedeny zcela nové výrobky, včetně televizorů s rozlišením Ultra HD
 • březen 2015 – televizor Loewe Connect 55 (viz foto nahoře a dole) získává prestižní ocenění iF Design Award.

Příčin „pádu“ Loewe bylo hned několik. Především přehnané ceny a zanedbané inovace. Ono v době, kdy jsou všechny špičkové televizory masových značek v rozlišení Full HD nabízet za pomalu dvojnásobek ceny HD Ready, není opravdu to pravé ořechové!

České zprávy poněkud zanedbané…

Pokud si kliknete na novinky na loewe.cz (externí odkaz, nové okno) uvidíte, že poslední zpráva pochází z loňského podzimu. Pokud kliknete na loewe.tv (externí odkaz, nové okno, angličtina) poslední novinka je datována 19. 6. 2015, a to už je jiná.

Nechme se tedy překvapit, co krásného nás dnes čeká.

Zjevně totiž nepůjde jen o české uvedení!

Aktuální zpravodajství najdete od cca 11:00 h na redakčním twitteru zde (nové okno).

Televizor Loewe Connect určený pro mladé a oceněný designovou cenou iF Design Award. Navržen je s ohledem na rozšiřitelnost a komunikaci. Reportáž z tiskové konference: Loewe nad Albertovem

Nevím, jak dlouho trval Basysu výběr místa, ale televizory Loewe, abych byl přesnější nově uvedená řada Reference, která tu měla světovou premiéru, se do okouzlující restaurace Bastion nad pražským Albertovem vysloveně hodily! Nádherné místo, nádherné sochy, dosti dobrá kuchyně a krásky řad Art, Connect (určena je pro mladou generaci – viz foto výše) a Reference si to musely vysloveně pochvalovat.

Naprostou novinkou pak byla posledně jmenovaná řada, která má být na českém trhu s přehledem nejprodávanější a která tu měla – jak bylo řečeno – světovou premiéru, protože pro německý trh bude uvedena až příští týden. Čím si to Česko zasloužilo netuším, ale hojná novinářská účast dávala tušit, že už samotné pozvání vzbudilo pozornost!

 

Loewe Reference na klasickém podstavci. Ke koupi v úhlopříčkách, 140 cm, 191 cm a 216 cm a bude mít kompletní tunerovou sadu ve zdvojené podobě. Nahrávání je prý možné současně ze všech třech tunerů!

 

Loewe v roce 2015

 • Všechny televizory Loewe (i pod novým majitelem) stále charakterizuje vysoce nadčasový design a modulárnost. Nové funkce se prostě přidají a tudíž nevyžadují výměnu televizoru jako takového!
 • Změněna byla i veškerá produkce a nyní jsou, resp. budou, k dispozici čtyři zcela nové a uceleně pojaté řady: Art a Connect, Reference (dnes uvedená) a Masterpiece (prosinec).
 • Televizory je možné postavit na tradiční podstavec, na vysoký podlahový podstavec, přidělat na zeď nebo zavěsit na tyč jdoucí od stropu k podlaze. K dispozici je vždy několik barevných a materiálových provedení. Např. Connect je ke koupi ve čtyřech barvách a třech barevných kombinacích.
 • Všechny televizory Loewe budou LCD a o OLED se zatím ani neuvažuje – technologie ještě podle firmy nedozrála. Do úhlopříčky 55 palců (140 cm) včetně, budou mít podsvícení v rámu, tedy Edge LED, větší televizory pak používají podsvícení plošné, tedy Direct LED. Obrazovky se pečlivě vybírají přímo u výrobců.
 • Platforma chytrých televizorů se jmenuje Netrange a možná ji znáte z televizorů Philips. Problém s českými aplikacemi, které zatím Loewe chybí (s výjimkou podpory HbbTV) by tudíž měl být rychle vyřešen.
 • Viděli jsme už i českou lokalizaci na dnes uvedené řadě Reference.
 • Uvedená Loewe Reference bude pouze v Ultra HD v úhlopříčkách 140 cm (55"), 191 cm (75") a 216 cm (85"). Zadní strana je vysloveně čistě provedená a je vidět že televizor je určen i do prostoru. Zvláště na podlahovém stojanu!

 

Loewe Reference 55 (140 cm – 55 palců) na tzv. podlahovém podstavci.

 

 

Číst 5615 krát Naposledy změněno pátek, 09 říjen 2020 20:07

2 komentáře

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.