úterý 15 červen 2021
Text Size

Loewe žije a možná dokonce i ožije. Uvede například televizory Loewe bild v.55 dr+ a Loewe bild v.65 dr+

Začátkem roku 2020 převzala Loewe společnost Skytec Group a od února byl v bavorském Kronachu spuštěn intenzivní vývoj nového audia a nových televizorů. Foto: Loewe

 

V květnu 2019 oznámila společnost Kronacher TV, výrobce televizorů a audia Loewe, že má kvůli špatným obchodům značné potíže. O dva měsíce později byl německý výrobce špičkových TV na prodej a přitom v roce 2018 dosáhly tržby 133 mil. € a společnost zaměstnávala asi 460 lidí. Loewe, jako jeden z posledních výrobců na kontinentu, produkovala kvalitní evropské televizory, což si klidně mohu dovolit napsat po tom, co jsem jich celou řadu testoval i když pochopitelně na jedničku nebyly zcela všechny.

ČTĚTE TAKÉ:

Souběžně se zahájením nového vývoje byla spuštěna výroba stávajících televizorů a výrazně se také rozšířil počet zaměstnanců. V průběhu jara a začátkem léta 2020 byla zahájena distribuce v celé Evropě, včetně České republiky, a i když měly modely shodné označení, jako dříve, už fungovaly na inovovaném hardwaru a softwaru s další generací šasi (SL5xx) a s nejnovějšími panely LCD, resp. OLED (V20). Momentálně se vyrábějí a dodávají modelové řady Loewe bild 1.xx (81 cm, 109 cm a 124 cm), Loewe bild 2.xx (109 cm a 124 cm), Loewe bild 3.xx (109 cm, 124 cm, 127 cm, 140 cm a 165 cm), Loewe bild 5.xx (140 a 165 cm) a Loewe bild 7.55.

Nové značení výrobků

Během října nás čekají první dvě novinky z inovovaných modelových řad. Zajímavé je už jenom jejich nové značení, takže se dočkáme…

  • Loewe „c“,
  • Loewe „i“,
  • Loewe „r“,
  • Loewe „s“,
  • Loewe „v“,

Novinky mají mít úhlopříčky od 81 cm (32") do 224 cm (88"), rozlišení půjde až do Ultra HD (8K). Konkrétně vzato půjde o Loewe bild v.65 dr+ (165 cm, 65") a Loewe bild v.55 dr+ (140 cm, 55"). V listopadu 2020 by se pak měl objevit Loewe bild s.77 (196 cm, 77") a celkově vzato půjde jak o verze tradiční, tak tzv. sety (balíčky), a rovněž speciální verze TV à la monitor, tedy bez osazených tunerů. Už jen tohle by mohlo vzbudit zájem , protože je prakticky nikdo nedělá a řada lidí má neustále „televizní inovace“ dost.

Zbývající novinky Loewe by se měly ukázat na počátku příštího roku společně se zcela novou značkou televizorů založenou ovšem na stejném linuxovém operačním systému (byl kvalitní a spolehlivý), která bude určena zejména pro mladé.

Loewe oznámilo i novinky v audiu, takže očekávat můžeme zvukovou lištu v systému 5.1.2 s Dolby Atmos a DTS Play-Fi, dále pak Loewe klang „s“, Loewe „Smart speaker” s podporou příjmu internetových stanic a dokonce i s tunerem DAB/DAB+. Vše by mělo být zakuto v hliníku.

Nový dálkový ovladač (modely 2020 a dále).

Nová éra (doufejme!)

Poté co, díky své aroganci, zastaralým výrobkům a nehorázným cenám, zkrachovalo původní Loewe, začala ho od 1. dubna 2014 vlastnit společnost Stargate Capital. Ta nastartovala zcela novou a solidní éru, přišla s novými a kvalitními výrobky tak říkajíc up-to date a navázala technologické partnerství s Hisense a Sigma Design. Nově založená firma Loewe Technologies začala vyrábět v německém Kronachu, ale jak se později ukázalo, nezvládla společnost udržet v černých číslech, takže jsem tam, kde jsme nyní – na dalším počátku.

Na českém a slovenském trhu zastupuje Loewe společnost Basys, stručnou historii firmy najdete v samostatném článku.

 

Číst 391 krát Naposledy změněno pátek, 09 říjen 2020 20:04

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.