sobota 5 prosinec 2020
Text Size

Kanál ČT3 prodloužen minimálně do jara, neříkejte, že jde jen o seniory

Jeden z nejzajímavějších kanálů ČT se opírá o výběr ze zlatého televizního fondu, který tu a tam doplňuje zpravodajský blok. Od prosince 2020 ho doplní i Události a nejen ty. Foto: ČT.

 

V souvislosti s další vlnou pandemie koronaviru oznámila Česká televize, že vysílání stanice prodlužuje a navíc ho od 12. prosince 2020 i rozšíří. Nyní ji lze sledovat od devíti do 17:25 hod., nově to bude až do 22:00. Navíc v hlavním vysílacím čase budou archivní filmy doplněny o ‚Zlatý fond zahraničních filmů a seriálů‘, takže se například dočkáme skvělých seriálů Haló, haló!, Jistě, pane ministře či Randalla a Hopkirka (doufejme, že bude alespoň resamplování).

„Program ČT3 se ihned po spuštění dočkal mimořádně příznivé divácké odezvy, v rámci svého vysílacího času byl pátou nejsledovanější stanicí v Česku a ve skupině diváků starších pětašedesáti let dokonce třetí nejvyhledávanější. I nyní, po sedmi měsících vysílání, oslovuje týdně více než půl milionu diváků starších pětašedesáti let a společně s ČT art se jedná o nejlépe hodnocený kanál České televize.“ vysvětluje generální ředitel Petr Dvořák.

ČT3 má prý také už připravenu vánoční programovou nadílku a půjde například komedie Světáci, povídkové Arabesky a také vánoční koncerty s Karlem Gottem či Helenou Vondráčkovou. Stanice rovněž v prosinci připomene výročí významných režisérů a umělců. Například při příležitosti devadesátin Františka Filipa odvysílá snímky Ikarův pád či trilogii Podnájemníci, počítá se rovněž s Vlastimilem Brodským a režisérem a scenáristou Antonínem Moskalykem.

 

Číst 68 krát Naposledy změněno pátek, 23 říjen 2020 13:14