pondělí 30 listopad 2020
Text Size

Whirlpool uvedl několik varných plynových desek. Mají novou regulaci intenzity plamene

AKTUALIZOVÁNO: Novinky mají mít snadnou údržbu a mají také zkrátit dobu přípravy pokrmu až o 20 %. Na rozdíl od ostatních, je tu nyní i tzv. kroková regulace plamene zvaná Multilevel Flame. Foto: Whirlpool

 

AKTUALIZOVÁNO, 5. 11. 2020: jsou tu upřesňující informace od Whirlpoolu... „Skutečně jde o krokovou regulaci – základní výhoda je ta, že je nastavení pokaždé přesně stejné. Mezistupně nejsou.“ „MultilevelFlame pomůže nastavit tu správnou intenzitu ohřevu podle toho, co zrovna připravujete.“

„Unikátní konstrukce hořáku: U řady W Collection se hořáky se skládají pouze ze dvou částí – z rozptylovače plamene a krytky, která ho překrývá. Pokud si vyberete desku na skle, hořáky budou mít kolem sebe ještě ochranný prstenec. Hořáky nejsou u těchto nových desek – na rozdíl od běžných plynových desek – zapuštěné, a proto je údržba desky i po případné kuchařské kalamitě hračka.“

 

Ta je zaměřena na ty, kteří s ní mají potíže zvláště u desek, jejichž minimum je prostě stále ještě příliš a potřebují tudíž další manuální utlumení v opačném směru, než je běžná regulace. To asi známe všichni, kteří vaříme takto, takže můžeme jen být zvědaví, jak to vlastně funguje. Podle tiskové zprávy funkce Whirlpool Multilevel Flame dovoluje nastavit devět úrovní plamene (viz foto níže s označením použití), jak je to případně mezi nimi se už ale neříká (požádal jsem o vysvětlení…). Samotné zapalování je klasicky integrováno v ovládacích knoflících.

Další vlastností novinek je dvoukorunkový hořák s výkonem až 3,7 kW a k některým modelům jde dokoupit i držák pánve Wok.

A snadné čistění? Jak sami vidíte ze snímků, povrch desek je prakticky zcela rovný a je upraven tak, aby bránil přilepení jídla a chránil před poškrábáním. Desky s povrchem ze speciálního tvrzeného skla se tak prý mají čistit stejně snadno, jako ty indukční.

 

Whirlpool GOWL 728.

Nejpropracovanější uvedenou plynovou deskou je Whirlpool GOWL 728/NB (8.990 Kč, nerez nebo černá) s šířkou 73 cm a pěti hořáky. Nechybí zmíněný dvoukorunkový s výkonem 3,7 kW a jeho speciální tvar v horní části má umožnit lepší rozložení plamene a optimálnější absorpci tepla. Samozřejmostí jsou bezpečnostní ventily pro uzavření přívod plynu v případě náhodného zhasnutí plamene a robustní litinové mřížky zajišťující stabilitu nádobí při jeho posouvání. Deska může mít povrch z černého tvrzeného skla a bezrámečkové provedení, takže se dá do kuchyňské desky i zapustit.

Na druhé straně spektra je varná deska Whirlpool GOFL 629 (foto níže) dodávaná ve třech barvách (bílá, champagne a černá), které můžete vidět na snímcích níže, a to vždy za cenu 7.990 Kč. Šířka desky je šířka 59 cm a opět rovné provedení je z tvrzeného skla. Nejvýkonnější hořák má 3,5 kW, nejslabší 1 kW. Nechybí ani regulace MultilevelFlame.

 

 

Číst 47 krát Naposledy změněno čtvrtek, 05 listopad 2020 17:49