středa 2 prosinec 2020
Text Size

HBO uvádí detektivku z nejklasičtějších

Perry Mason sice není čistokrevný detektiv, nýbrž „pouhý“ obhájce, ale svou slávou a metodami se klidně může zařadit po bok postav jako jsou Nero Wolf či Hercule Poirot. A nyní má další seriál.


Podle serveru imdb.com  by to měl být v pořadí už třetí a tentokráte hlavní roli obstará držitel ceny Emmy, Matthew Rhys. Premiéru bude mít na HBO v pondělí 22. června 2020.

Video: https://youtu.be/CwURtbhpm60

Vše se odehrává v Los Angeles kolem roku 1931, kdy země stále ještě bojuje s dozvuky velké hospodářské krize. Seriál vychází z příběhů spisovatele E. S. Gardnera a sleduje počátky nejproslulejšího obhájce (právníka) v dějinách americké literatury. Mimochodem Gardner proslul i názvy svých děl. Co třeba říkáte na knihu pojmenovanou „Případ deníku slunící se blondýny“?

Erle Stanley Gardner, jeden z nejoblíbenějších spisovatelů detektivní literatury, napsal kolem 150 příběhů z nichž největší proslulost získaly romány s Perry Masonem. Ten se často ujímá zdánlivě předem ztracených případů a řeší je za pomoci své věrné a nepostradatelné sekretářky Delly Streetové a soukromého detektiva Paula Drakea.

Číst 317 krát Naposledy změněno neděle, 10 květen 2020 15:41