čtvrtek 20 leden 2022
Text Size

Acer se v „lázních“ pochlubil novinkami. Zaujal zejména Aspire S13 a a mobil Zest Plus

Dnešní tradičně pohodová akce pohodového zastoupení přinesla zásadní novinky a pár dobrých koktejlů. Včetně těch nealkoholických pro nás řidiče. V parném dnu rozhodně přišly k duhu!  Foto: autor

 

Acer Aspire S13 má kvalitní matný IPS displej s rozlišením Full HD, tenkou, ale robustní konstrukci se zjevně dobrými materiály, hmotnost od 1,5 kg a výdrž na baterie až 11 hodin. Od doby prvního S3, což už je nějaký pátek, rozhodně nejzajímavější počin tohoto výrobce. Ceny od asi 19.000 Kč, což je více než zajímavé!

 

Zásadních novinek bylo hned několik. Především výše zmiňovaný Acer Aspire S13, který v řadě S navazuje jednak na výtečné původní S3 a jednak na propracované a nijak levné Nitro, kterému se blíží použitými materiály.

Hodně zajímavý bude ale i nový projektor s LED lampou se světelným výkonem nějakých 1500 lumenů (tiskové zprávy zatím nedorazily) a také skoro bezrámečkový monitor Acer Predator X34. Ten má mít poměr stran 21:9 i když se tváří, možná díky prohnuté IPS obrazovce, na podstatně víc. Jak vidíte z fotografie níže, je to taková hodně úzká nudle…

Pozornost budil i nový mobil Acer Zest Plus, jehož akumulátor s kapacitou 5.000 mAh je na úrovni notebooku. Stejně jako druhý představený, Acer Zest 4G, pracuje s Androidem 6.

Zest Plus nabídne, podle výrobce, dva dny práce, a to se nemusíte nijak omezovat. Režimu rychlodobíjení speciálně upravených lithium polymerových akumulátorů prý stačí jedna hodina na to, aby byl mobil dobit na 90 % kapacity. Zkrátka ráno sprška a kávička a máte vystaráno.

Acer Predator X34 je taková malá IPS „televize“ s rozlišením 3.440 x 1.440 bodů. Úhlopříčka je 34", tedy 86 cm, vnější design prakticky bez rámečku a mohutná šířka působí spolu s prohnutím a malou výškou až uhrančivě. Jak bylo řečeno na akci, „kdo jednou poznal, nechtěl jinak“. Nedivím se…

 

Číst 4006 krát

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.