středa 20 leden 2021
Text Size

Doba koronavirová si k dětem žádá jiný přístup, aneb Pár zajímavých tipů jak je zabavit

Děti mají v současné době mnohdy dlouhou chvíli a někteří rodiče, pracující nyní z domova, na ně opět nemají příliš času. Co s tím? Zkuste nějaké ty aplikace a jeden dobrý server…

Foto: primauca.cz a TP Vision

 

Výukových aplikací, webů a programů je dnes celá řada. Smysl má ale máloco. Nabízíme malou ochutnávku. Další inspiraci najdete třeba na webu #NaDálku Ministerstva školství.

Prima úča vaše děti naučí…

Pokud máte děti na základním stupni, tedy prvním, a rádi byste jim pomohli s učením, zkuste se podívat na www.primauca.cz (nové okno). Webové stránky profesionální učitelky nabízejí nápaditou videovýuku, která zaujme. Ukázkový přístup  si můžete vyzkoušet zdarma, ten placený se podle mě rozhodně vyplatí.

Máte televizor s o. s. Android TV? Zkuste některou z aplikací

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, vyzkoušela kompatibilitu níže uvedených aplikací na svých přijímačích. Pokud máte některý z nich doma a máte zároveň i děti, které by něco z toho mohli ocenit, možná máte vyhráno. Aplikace najdete buď přímo v TV nebo ke stažení na Google Store (po přihlášení). No a pokud máte doma jen „hloupý“ televizor bez připojení k internetu, možná je čas na změnu – zkuste třeba řadu Philips PUS7304, která je k dispozici od 109 cm a od 12.990 Kč.


Počítání pro děti: česká aplikace určená pro předškolní děti již od 1,5 roku. Pomocí jednoduchých her je naučí počítat, přiřazovat čísla k věcem, sčítat a odčítat nebo porovnávat vyšší a nižší čísla. Aplikaci vyvinuli absolventi Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy univerzity ve spolupráci s pedagogy i samotnými dětmi ve věku od 1,5 až do 5 let. V bezplatné verzi je otevřená polovina možností, plná verze stojí 49 Kč.

YouTube Kids for Android TV: známá aplikace, ale tentokráte přizpůsobená malým dětem. Můžete si vybrat z kategorií Předškolák (do 4 let), Mladší (5-7 let), Starší (od 8 let), nebo zvolit režim Pouze schválený obsah. V tomto režimu není možné vyhledávat, ale objeví se pouze vámi schválená videa, kanály a sbírky.

Pohádky: výtečná aplikace od Seznamu obsahuje výběr pohádek, písniček i říkanek v češtině, včetně oblíbených Večerníčků. Najdete tu ale také zábavně vzdělávací série, jako skvělý cyklus Byl jednou jeden… a pořad Vychytávečky zase tvořivým dětem nabídne inspiraci. Aplikace pořady pravidelně obměňuje, takže některé mohou časem i zmizet. 

Číst 535 krát Naposledy změněno čtvrtek, 28 květen 2020 15:22