středa 4 srpen 2021
Text Size

Tichá revoluce aneb Obrazovky z LED žárovek v CNN Prima News

Právě jsem dopsal článek pro Televizní web na toto téma a už si ho můžete i přečíst. Dva obří panely typu LED Wall, série IF, instalované ve zpravodajském studiu mají plochu 37,31 m2 a použito na ně bylo 102 jednotlivých modulů. Foto: AVTG a Samsung

 

Mít něco takového, tak se tím rozhodně hodně chlubím, ať už jsem Samsung nebo CNN Prima News. Nová a dlužno říci, že převratná televizní obrazovka možná změní svět tak, jak to OLED zatím (možná nikdy) nedokáže. Jednotlivé panely v CNN Prima News jsou složeny z modulů (jednotlivých LED obrazovek), které mají na jeden obrazový bod, pixel, tři miniaturizované žárovky LED a jde o systém RGB, tedy červená barva, zelená barva a modrá barva (OLED muselo z důvodu prodloužení životnosti obrazovky přidat čtvrtou…).

ČTĚTE TAKÉ:

Ukázka obrazovky složené z modulů LED Wall, resp. MicroLED, což je jen jiný druh panelu LED.

 

Použitý systém Samsung LED Wall, který vidíte ve studiu zpráv CNN Prima News, nese označení IF012J, pracuje s LED žárovkami s roztečí pixelů 1,26 mm a je schopen zobrazit i obsah s technologií HDR.

Rozměry dvou videostěn mají rozměry 8,064 x 3,175 m plus 6,451 x 1,814 m, celkem tedy 37,31 m2. Použito na ně bylo 70 (10 x 7) + 32 (8 x 4) modulů, panelů, nebo chcete-li jednotlivých LED obrazovek (šv). Ty jsou bezrámečkové a z boku mají jen malou obrubu, takže (po jejich přisazení k sobě a vzájemném propojení) složená LED obrazovka působí prakticky bezešvě.

Obrazovku z LED panelů si můžete sami navrhnout ve volně dostupném webovém konfigurátoru (odkaz v článku na Televizním webu).

 

Jeden problém tu ale je. Samsung má totiž nyní problémy se svým až příliš úspěšným marketingem posledních let vtloukajícím lidem do hlavy, že obrazovky LCD neexistují a jsou to vlastně „LED obrazovky“. Samozřejmě je to jinak: jsou to JEN LCD obrazovky s podsvícením LED žárovkami. LED Wall, a také systém MicroLED, je vlastně obrazovka složená ze skutečných žárovek LED, tedy jako by jste ji udělali z onoho podsvícení.

 

Číst 653 krát Naposledy změněno úterý, 16 červen 2020 05:53

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.