středa 4 srpen 2021
Text Size

Za chvíli začíná veletrh IFA 2020, někteří stěžejní výrobci ale budou chybět

Známý berlínský veletrh je o spotřební elektronice v tom nejširším slova smyslu. Letos ale bude minimálně na jednu nohu kulhat, protože řada klíčových výrobců nepřijede, někteří ale naopak budou mít vlastní akce. Foto: archiv autora

 

Jako první to oznámila společnost Samsung s tím, že v době konání výstavy uspořádá firemní on-line představení svých produktů pro rok 2021, a to ve stylu už konaného virtuálního Galaxy Unpacked. Akce se bude jmenovat Život nezastavíš (Life Unstoppable) a oznámena je na  2. září 2020 v 10:00 hod. středoevropského času.

K TÉMATU:

Dalším velkým výrobcem, který zrušil svou účast, což je letos jistě rozumné, je TP Vision, výrobce televizorů značky Philips. Na místo obvyklého uvedení své kolekce pro přelom roku a část 2021, taktéž zvolil formu on-line tiskové konference, která se bude konat 1. září ve 12 hodin.

LG Electronics se pak, podle webových stránek veletrhu, má zúčastnit jen částečně, stánek korejské centrály je určen pouze pro pozvané novináře.

Z dalších velkých výrobců elektroniky, resp. televizorů a domácích spotřebičů, v seznamu veletrhu chybí Hisense, Panasonic i Sony, z tzv. velké bílé (velké domácí spotřebiče) v něm nenajdete například AEG, Hisense, Gorenje, Mora či Whirlpool, z počítačů pak Acer. Ten už své výrobky před nedávnem uvedl.

Naopak v něm (v nějaké formě) uvidíte třeba BSH Hausgeräte (domácí spotřebiče Bosch, Siemens) a společnost TCL.

Jak už bylo oznámeno dříve, IFA 2020 se sice letos uskuteční, ale bude jen krátká (od 3. do 5. září) a pro pozvané, resp. vybrané návštěvníky.

Číst 434 krát Naposledy změněno pondělí, 21 září 2020 19:48

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.