pondělí 30 listopad 2020
Text Size

Výtečná fantasy „Jeho temné esence“ má na HBO a HBO GO další pokračování

Úchvatná první řada se všemi správnými seriálovými atributy žánru fantasy a navíc s příjemným minimem chyb pokračuje 17. listopadu s napětím očekávanou dvojkou. Foto: HBO

 

Seriál má vše, co má mít. Silný příběh na pozadí částečně se prolínající s hlavní dějovou linkou, která má tah na bránu, sympatické hrdiny a jasné padouchy. A k tomu celý jiný svět, jakousi alternativní Zemi ze které vede okno (okna?) na tu naši. Výsledkem je podívaná pro celou rodinu, tedy pokud jsou rodiče ještě alespoň trochu hraví, a úplně nezapomněli na dětství, což se bohužel dospělákům stává dosti často.

ČTĚTE TAKÉ: Podzimní seriálová dramata: HBO přinese Vlast a Medvědín, Skylink 7 politický thriller Černý baron

Na začátek druhé řady se příznivci tohoto výtečného seriálu, který vznikl v produkci Bad Wolf ve spojení s New Line Cinema pro BBC One a HBO, budou moci podívat 17. 11. 2020 i když jste někde mohli najít i 7. listopadu, což mi ale zastoupení HBO vyvrátilo. A za sebe říkám: „doufám, že nám HBO v těchto krušných dobách dopřeje alespoň dva díly najednou!“

Druhá řada začíná poté, co Lord Asriel otevřel most do Nového světa za pomoci energie Rogera a jeho zvířecího společníka, kterého má na „jiné Zemi“ každý. Jeho dcera Lyra, rozrušená smrtí svého nejlepšího přítele, ho – po dlouhém přemýšlení nad tím, kam vlastně směřuje – do neznáma následuje.

Jak to dopadne?

Právě na to můžeme být zvědaví a samozřejmě i na to, zda vůbec bude celý příběh ukončen (možná třetí řadou). Příliš mnoho často i výborných seriálů (vzpomeňme na Last Resort, u nás Poslední základna) jde buď do vytracena nebo se hrubě ukončí bez ohledu na cokoli.

Takový už je ale americký seriálový svět.

Ukázku z druhé řady najdete na Youtube zde.

 

Číst 35 krát Naposledy změněno pátek, 06 listopad 2020 16:04