pondělí 25 leden 2021
Text Size

Dnes začíná největší veletrh spotřební elektroniky na světě, CES 2021. Poprvé virtuálně…

Předcházela mu celá řada dohadů a zajímavých rozhodnutí, jaká v jeho dlouhé historii ještě učiněna nebyla. Výsledek pak ovlivní hodně a možná je to ten nejdůležitější ročník posledních dvaceti, třiceti let. Foto: CTA

 

Vyhlášená Consumer Electronics Show (CES) v americké Las Vegas léta přitahovala nejen profesionály, ale také nadšence a i já jsem několikrát spojil dovolenou s veletrhem, zatímco se zbytek výpravy kochal pověstným „Vegas“ ovšem ještě v jeho nefalšované podobě, která je dnes už jen odleskem na hladině. Letos se pak poprvé veletrh stane místem virtuálním na čemž město nepochybně ztratí spoustu peněz, ale to ztrácí už od počátku koronavirové krize. Mimochodem musí to tam teď být příjemně opuštěné.

Nebo alespoň opuštěnější…

ČTĚTE TAKÉ: CES 2021 – Co očekávat od největší přehlídky digitální spotřební elektroniky

Ne všichni přijali rozhodnutí veletržní správy za své. Někteří si už před ním udělali své vlastní on-line prezentace (Samsung, Sony) o nichž jste mohli číst i na těchto stránkách. Jiní je udělali pouze částečně (Panasonic) a další vydali jen tiskové zprávy a jejich prezentace přijdou typicky dnes (TCL).

Každý má svůj styl a svůj přístup a letos je to vidět více než kdy jindy. Pro nás v Evropě to má ale jednu velkou výhodu – kolekce televizorů určené pro „starý“ kontinent byly oznámeny s nebývalým předstihem, jaký jsme snad ještě nezaznamenali. I k nim se dostaneme, pokud je už na digirevue.cz nevidíte. Pamatuji si na svou první návštěvu veletrhu a na dotazy typu… „A kdy to bude v Evropě?“

Tohle už nikdo neřeší.

Z planety se stala jedna velká louže a je to jen dobře!

CES 2021 se koná od dnešního dne, tedy 11. ledna, do čtvrtka 14. ledna, informace o chystaných výrobcích a technologiích najdete na Televizním webu.

 

Číst 35 krát Naposledy změněno pondělí, 11 leden 2021 06:33