středa 25 květen 2022
Text Size

Čas čarodějnic s dvojkou ztratil hodně ze svého kouzla

Zatímco první řada ukázala cit, půvab i notnou dávku romantična, ta druhá, kterou právě uvedlo HBO, je už jen jejím slabým odvarem. Navíc se tak nějak z prvního dílu druhé řady vytratil konec posledního dílu první řady. Nebo jsem to vůbec nepochopil… Foto: archiv autora

 

Druhou řadu režíroval Farren Blackburn a rozdíl oproti té první, kterou dělal Juan Carlos Medina, je znát tolik, že to až u srdce zabolí. Dvojka se tak nese v tónu ztracených šancí, nedotažených scén a promarněných příležitostí, a to ještě ani nemluvím o zbrklém střihu v podobě zbytečně natahovaných a naopak zbytečně zkracovaný scén a následných hrubých skoků.

HBO k mému velkému překvapení vypustila do světa celou druhou řadu najednou a tomu lze jen zatleskat! Zkouknul jsem ji proto během pár dnů a zážitek to sice byl i tak, ale  zatímco první řada přirozeně a hladce plynula, druhá drhla a drhla.

Čas čarodějnic je zpracován podle stejnojmenné románové trilogie Deborah Harkness a protože seriál měl značnou odezvu, šance na řadu třetí je notně vysoká, téměř hraničící s jistotou. Doufejme, že se jeho producenti, Bad Wolf a Sky Productions, vrátí k tvůrčí sestavě z jedničky.

Čas čarodějnic to potřebuje jako sůl!

 

Číst 586 krát Naposledy změněno středa, 13 leden 2021 16:27

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.