pondělí 1 březen 2021
Text Size

Hisense uvedl další inovaci Laser TV, nový Mini LED a svůj první televizor s rozlišením 8K. A prý také „bionický“ televizor…


Další z velkých čínských společností oznámila své novinky z veletrhu CES 2021 těsně po jeho skončení, tedy dnes. Tím máme velká oznámení za sebou a teď budeme jen čekat, zda kolekce naberou stejné zpoždění jako loni. Foto: Hisense

 

Nejprve o nové verzi firemního linuxového operačního systému Vidaa U5. Ten má být podle Hisense jednak rychlejší (ne, že by s tím měl v minulosti problémy) a jednak optimalizovaný pro herní režim (VRR a AMD FreeSync).

Hisense 88L5 – Laser TV stávající generace.

 

 

VÍCE Z VELETRHU CES 2021:

 

Z televizorů bylo uvedeno následující:

LCD s rozlišením Ultra HD (4K) a úhlopříčkou až 249 cm (98") – ve firemní mluvě jsou označovány  jako ULED (obrazovka LCD QLED…) s plošným podsvícením, Dolby Vision IQ, Dolby Atmos a s režimem FilmMaker (sledování bez vylepšování obrazu). Ke koupi bude i několik přijímačů podporujících systém Imax.

Hisense 75U9G (99.990 Kč) – vrcholový LCD televizor s úhlopříčkou 191 cm, rozlišením Ultra HD (4K), plošným podsvícením za pomoci systému Mini LED (miniaturní žárovky) a obnovovací frekvencí obrazovky 120 Hz. Vše doplňuje Dolby Vision IQ, Dolby Atmos a systém Imax.

 

Nové srdce televizoru Hisense U80G s rozlišením 8K – Hisense Hi-View Engine.

 

Hisense U80G – televizor s obdobnou LCD (QLED/ULED) obrazovkou, ale s rozlišením Ultra HD (8K), tedy se 7680 x 4320 body. Další technologie podobné jako u výše uvedených ULED plus inovovaná čipová sada Hi-View Engine Pro a umělá inteligence (AI).

Hisense U7 – o té jsme se nic nedozvěděli. Foto s uvedením obnovovací frekvence LCD obrazovky najdete na začátku článku.

 

Hisense 100L9 Pro je Laser TV nejnovější generace vybavená třemi lasery.

Hisense 100L9 Pro TriChroma Laser TV – Nová generace „laserových“ televizorů s inovovanou obrazovou technologii TriChroma. Ta využívá architekturu RGB a tři lasery (dříve dva nebo spíše jeden). Podle výrobce, cituji… „Barevný gamut nové generace TriChroma Laser TV převyšuje o 7 % barevný standard pro televizní vysílání a o plných 50 % nejlepší kino – dosahuje hodnoty 107 % standardu BT2020 pro barevné TV vysílání, který je metou výrobců a dokonce 151 % standardu DCI-P3 pro filmové barvy.“ Velikost antireflexní projekční plochy v pevném rámu se pohybuje od 191 cm (75") až do 254 cm (100").

Vysouvací TriChroma Laser TV – verze s úhlopříčkou 191 cm (75") a externím vysouvacím plátnem se má prodávat v nejbližší době i u nás.

Třetí verzí TriChroma Laser TV má být tzv. „bionická Sonic Screen Laser TV“ u níž zvuk vychází přímo z plátna. Na českém trhu by se měla objevit letos.

 

Číst 102 krát Naposledy změněno pátek, 15 leden 2021 22:42