pondělí 27 červen 2022
Text Size

O2 TV chystá největší aktualizaci set-top boxů ve své historii

Společnost oznámila, že v průběhu června čeká zákazníky zásadní aktualizace. Dotkne se více než 350.000 zákazníků, což je nejvíce v historii firmy. Foto: O2

Nově budou všechna stávající i budoucí zařízení fungovat pouze na operačním systému Android TV, upgrade bude probíhat v několika vlnách. Změna o. s. má také zajistit přechod i následné aktualizace služby HBO Max, která má být od července 2022 dostupná přímo z O2 TV.

A jak má aktualizace probíhat? Cituji…

„Pokud mají svůj set-top box zákazníci připojený do elektrické sítě a je alespoň v režimu standby (na displeji svítí červeně nebo zeleně), pak stažení potřebných dat pro aktualizaci nemusí řešit . Vše proběhne na pozadí v nočních hodinách. Až při následném spuštění budou lidé muset projít prvotním spuštěním, včetně případného volitelného přihlášení účtem Google. Pokud v den, kdy jim aktualizaci pošleme, budou mít set-top box zcela vypnutý, tedy odpojený z elektrické sítě, pak je potřeba počítat při zapnutí i s časem na samotné stažení aktualizace. To může trvat v závislosti na rychlosti připojení 5 až 20 minut, během kterých se nesmí tento proces přerušit,“ popisuje Josef Dočkal, ředitel pro produkt a inovace O2 TV a dodává: „Pokud si v těchto dnech zákazník koupí nový set-top box, bude na něm již Android TV nahrána a procházet se bude pouze přihlášením.“

Pokud celý proces proběhne hladce, měly by, podle O2 TV, všechny set-top boxy fungovat na Android TV už v polovině července, a budou také připraveny na přechod na novou televizní platformu. V tomto směru ji společnost blíže neupřesnila.

 

Číst 237 krát Naposledy změněno středa, 25 květen 2022 15:01

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.