středa 4 srpen 2021
Text Size

Netflix se opět ukázal. Běží na něm „ruská“ Ikarie XB 1 o cestování v čase

Známá služba má problémy nejen s ovládáním a úrovní řady pořadů, ale i s jejich psanými charakteristikami, ať už v heslech nebo v informaci „o čem to vlastně je“. Občas má ale potíže i se zemí původu… Foto: autor

Když si přečtete text u Netflixu zjistíte, že si Američani tak nějak popletli země. Známý a pochopitelně československý film se odehrává v roce 2163, kdy vesmírná loď Ikarie XB 1 míří k Alfa Centauri. Američanům (nebo kdo dělá ty v řadě případů pochybné popisky) zjevně jména splývají. Jak ale onen člověk dospěl k Rusku, je další ze záhad tohoto vesmíru. Navíc na IMDB je správně uvedeno Československo.

Ikarie XB 1 je snímek z roku 1963 a jak píše na svých stránkách NFA (Národní filmový archiv), byl před pár lety, díky zahraniční pomoci, mj. grant z Islandu a Lichtenštejnska, digitalizován z originálního negativu do rozlišení Ultra HD (4K), ve formátu Cinemascope s poměrem stran 1:2,35. Takto byl prý promítán v době svého prvního uvedení.

 

Číst 269 krát Naposledy změněno pondělí, 22 březen 2021 09:38

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.