úterý 15 červen 2021
Text Size

Dotované mobily odcházejí. Konečně!

Někteří z nás po tom volají už od vzniku telefonní sítě GSM. Poukazovali jsme na to, že dotovaný mobil stojí zákazníka ve skutečnosti vždy víc...

 

...a někdy i podstatně víc, že je to naprosto netransparentní, protože majitelé mobilních sítí se mají živit prodejem služeb a nikoli telefonů a že se tyto dvě věci mají v zájmu zákazníka i trhu zcela oddělit. Telekomunikační úřad měl ale vždy jiný názor. Ten ostatně měl i v době poskytování licencí pro GSM pásma, kdy jsme pro změnu volali po sdružených stožárech alespoň v centrech měst. Ani tady jsme neuspěli.

Vše sice nakonec (částečně) vyřešil trh, ale trvalo mu to hodně dlouho a nás, jako zákazníky, to stálo hodně peněz. Nejtrapnější na celé záležitosti je však to, že místo aby stát zasáhl cíleně a jasně, nechal vše dojít tak daleko, že jsme platili za volání i další služby v porovnání s vyspělou Evropou (o USA nemluvě) třeba i pomalu trojnásobné ceny. Český stát se tak zase (po kolikáté už?) ukázal jako naprosto nemohoucí a neschopný zasáhnout tam, kde je to zapotřebí. 

Ano, vše vyřešil trh, říká se. 

Trh to ale vlastně nevyřešil, že? 

Bylo k tomu zapotřebí až ohlášení čtvrtého operátora a aukce kmitočtů. 

A ovšem také kroky některých vlivných českých podnikatelů. 

Děkujeme, pánové! 

 

– 19. 9. 2013

 

Číst 3916 krát Naposledy změněno úterý, 10 červen 2014 04:48

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.