pondělí 30 listopad 2020
Text Size

Dotované mobily odcházejí. Konečně!

Někteří z nás po tom volají už od vzniku telefonní sítě GSM. Poukazovali jsme na to, že dotovaný mobil stojí zákazníka ve skutečnosti vždy víc...

 

...a někdy i podstatně víc, že je to naprosto netransparentní, protože majitelé mobilních sítí se mají živit prodejem služeb a nikoli telefonů a že se tyto dvě věci mají v zájmu zákazníka i trhu zcela oddělit. Telekomunikační úřad měl ale vždy jiný názor. Ten ostatně měl i v době poskytování licencí pro GSM pásma, kdy jsme pro změnu volali po sdružených stožárech alespoň v centrech měst. Ani tady jsme neuspěli.

Vše sice nakonec (částečně) vyřešil trh, ale trvalo mu to hodně dlouho a nás, jako zákazníky, to stálo hodně peněz. Nejtrapnější na celé záležitosti je však to, že místo aby stát zasáhl cíleně a jasně, nechal vše dojít tak daleko, že jsme platili za volání i další služby v porovnání s vyspělou Evropou (o USA nemluvě) třeba i pomalu trojnásobné ceny. Český stát se tak zase (po kolikáté už?) ukázal jako naprosto nemohoucí a neschopný zasáhnout tam, kde je to zapotřebí. 

Ano, vše vyřešil trh, říká se. 

Trh to ale vlastně nevyřešil, že? 

Bylo k tomu zapotřebí až ohlášení čtvrtého operátora a aukce kmitočtů. 

A ovšem také kroky některých vlivných českých podnikatelů. 

Děkujeme, pánové! 

 

– 19. 9. 2013

 

Číst 3597 krát Naposledy změněno úterý, 10 červen 2014 04:48