úterý 25 červen 2024
Text Size

Škrtejme, přepisujme, palme

Hlouposti, jaké vidíte v úvodu snímku Davy Crockett budeme číst stále častěji. Nicméně v jednom má současná společnost Disney přece jen pravdu… Snímek odchytil autor, zdroj: Disney+

AKTUALIZOVÁNO, 7. 5. 2024: tak si představte, že jsem narazil na to, že „Davy Crockett“ je také bezzákluzové dělo schopné střílet jadernou munici. Tak nějak mi to připomnělo „Danu“ – dokonalou a neškodnou antikoncepci… (pokud neznáte, najděte si…)

 

Obsah mohla odstranit. Ostatně část americké pseudokulturní scény, vede svatou válku za „jejich jedinou správnou verzi dějinné nápravy“ nejen ve filmu, ale třeba i v literatuře. Tohle jistě, s dnešními biomatkami a dalšími obdobnými tvory lepícími se k silnicím, dorazí (či už dorazilo) i k nám. Tyto lidé, a organizace, se zjevně nestydí za nic a zjevně se – ve své „svaté válce“ – ani před ničím nezastaví a stojí si za svou pravdou, která je jediná, neměnná a správná.

Chce se mi sice říci „blahoslavení chudí duchem…“, ale řeknu něco jiného: „Přesně podle toho by se s nimi také mělo zacházet!“

À propos tak mě napadá, že když amíkům Davy Crockett tolik vadí, neměli by konkrétně zde vyhnat vhodnost pořadu výše, než na pouhých 12+?

P. S.: Z obdobného soudku (Wikipedie): „451 stupňů Fahrenheita (anglicky Fahrenheit 451) je jeden z nejznámějších románů spisovatele Raye Bradburyho, popisuje antiutopickou vizi budoucnosti, ve které vítězí technokratická a povrchní kultura masových médií nad přemýšlivou společností uznávající hodnotu knih.“

Za mě je to sice ještě jinak, avšak díky internetové encyklopedii alespoň za tohle. Za pár let tam totiž nemusí být ani to!

Číst 447 krát Naposledy změněno úterý, 07 květen 2024 04:51

Zanechat komentář

Veškeré vulgární, urážlivé a nesouvisející komentáře nebo komentáře v rozporu se zákony ČR budou smazány! Komentáře nelze využít jako reklamu na jakoukoli výdělečnou činnost bez svolení majitele webu. Majitel webu si vyhrazuje právo na upravení, případně odstranění komentářů porušujících pravidla i na odstranění komentářů bez udání důvodu.