neděle 9 srpen 2020
Text Size

Hurá na stěnu! No jo, ale co když sem prohnutá?

Myslíte si, že je daleko doba, kdy si televizi prostě namalujete na stěnu? Není! No, možná je, ale…

 

Ale můžete si už teď na stěnu pověsit tenoulinkou OLED jejíž panel má třeba čtyři milimetry a bude to skoro to samé. Nejspíše ale nepřežije první malování, neřku-li stěhování. 

Mimochodem před nedávnem na jedné akci zazněl výborný dotaz kolegy Žáka právě na toto téma: „Půjdou letošní OLED pověsit na stěnu?“

Dotaz byl opravdu k věci, protože stávající OLED stěnu moc neřešily. Ty „zahnuté“, nebo ať jim říkáte jakkoli, už vůbec ne, a to ještě nemluvím o těch prohnutých na opačnou stranu, které jsme viděli před nedávnem u Panasoniku (viz reportáž zde – odkaz se otevírá do nového okna).

Namalovat si televizor na stěnu tak, jak to tu a tam zahlédneme v některých sci-fi filmech, je určitě dobrý nápad. Zatím se ale nikomu nepodařilo uspokojivě vyřešit ani maličkost typu bezdrátový přenos všech druhů signálů a zejména toho, od přijímacího tuneru. 

Takovouto věcičku by mnozí ocenili už dnes, ale na trhu chybí a od systémové jednotky (externí lišty) s tunery a rozhraními, jakou používá například Samsung UE65F9000ST, vede k panelu pěkně tlustý kabel!

Možná spočívá problém v tom, že pro takovýto konektor chybí nějaký standard. Možná to chce ještě jen nějaký čas, i když právě teď přichází období, kdy toho bude zapotřebí podstatně více, než kdy před tím. Do tenounkých OLED se pochopitelně ani tuner ani běžná rozhraní nevejdou…

Možná to tedy opravdu chce čas.

Stejně, jako televize namalovaná na stěně.

Mimochodem osobně bych si raději vsadil na holografii. To, co jsem před lety viděl u Grundigu bylo naprosto fascinující, včetně opravdového 3D kolem kterého se dalo chodit.

 

– duben 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Číst 5735 krát Naposledy změněno úterý, 10 červen 2014 04:32
Pro psaní komentářů se přihlašte