pátek 5 červen 2020
Text Size

Majstrštyk České televize. Snad nedopadne jako Downton Abbey!

ČT se občas povede získat do vysílání opravdu pěkné kousky! Bohužel pak se to někde cestou na obrazovku vymkne z ruky a vysílá se – na místo v „prime time“ – někdy v noci. Vše tak jde parádně do kytek! 

Foto: archiv autora

 

Dejte mi za pravdu nebo nedejte, ale v Evropě se točí spousta kvalitních seriálů a troufnu si říci, že laťka je o dost výše než u americké seriálové produkce. I u ní však existují výjimky. Tu nepochybně představuje House of Cards s Kevinem Spacey v hlavní roli a na podobné úrovni je podle mého názoru už vysílané Panství Downton, tedy Downton Abbey. Ke srovnání se však lépe hodí dánské politické drama taktéž z nejvyšších vrstev politiky, zvané Borgen, které pro nás ČT rovněž pořídila.

Pokud vás odrazuje už název „politické drama“, počkejte si na něj, a také na House of Cards z Bílého domu, a uvidíte, že škatulky jsou jen klišé…
Česká televize odvysílá všechny díly House of Cards, který se mj. dostal do povědomí diváků i tím, že jeho druhá řada byla natáčena v Ultra HD (4K) v němž nám ho ČT pochopitelně nezprostředkuje.

Momentálně Netflix, který se tímto seriálem zatím překládaným převážně jako „Domek z karet“ taktéž proslavil, připravuje řadu čtvrtou a vysílána, resp. lépe řečeno vyslána do světa má být příští rok.

Netflix totiž uvádí všechny díly série najednou!

 

Číst 3471 krát Naposledy změněno středa, 03 červen 2020 07:01
Pro psaní komentářů se přihlašte